او یکی از معروف ترین بازیگران این روزهای کشور ترکیه است. هانده ارچل در تاریخ ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳ در شهر باندیرما ترکیه چشم به جهان گشود. او تحصیلات خود را در دانشگاه هنرهای زیبای معمار سنان به پایان رسانده است. پدر هانده ارچل اصالتا ترکیه ای است ولی مادرش آلمانی بود. هانده ارچل سال پیش مادر خود را به دلیل بیماری سرطان از دست داد. هانده ارچل یک خواهر با نام غمزه ارچل دارد که او نیز بازیگر است. هانده ارچل در بین سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ با مدل و بازیگر ترکیه ای، اکین مرت دایماز رابطه ای عاشقانه داشت که بعد از مدتی این رابطه به جدایی ختم شد. هانده در سال ۲۰۱۷ با مورات دالکیلیچ کارگردان و خواننده معروف ترکیه ای رابطه عاطفی داشت که آن هم سرانجام بعد از مدتی به جدایی ختم شد.

 

علت مشهور شدن هانده ارچل

هانده ارچل به واسطه بازی در سریال دختران آفتاب که بین سال های 2015 الی 2016 از شبکه کانال د ترکیه پخش میشد به شهرت رسید. هانده در این سریال نقش سلین ییلماز را ایفا میکرد. از نقش‌های مهم دیگری که هانده ارچل در آن بازی کرده است می‌توان به بازی در نقش حیات در سریال عشق حرف حالیش نمیشه، نقش هازال در سریال مروارید سیاه، نقش کیمیا خاتون در سریال مست عشق، نقش عزیزه در سریال عزیزه و نقش ادا در سریال تو درم را بزن اسم برد.

            سریال ها و فیلم هایی که هانده ارچل در آنها بازی کرده است.

 

هانده ارچل در مست عشق

هانده ارچل قرار است در نقش کیمیا خاتون در فیلم مست عشق به کارگردانی حسن فتحی بازی کند. شهاب حسینی در نقش شمس تبریزی و پارسا پیروزفر بازیگر نقش مولانا در فیلم مست عشق خواهند بود. داستان فیلم مست عشق همزمان با دوران زندگی شمس تبریزی و مولانا رخ میدهد.
                                                    هانده ارچل در نقش کیمیا خاتون

 

حقایقی در مورد هانده ارچل

هانده و خواهرش غمزه در خانه پدربزرگ و مادربزرگشان بزرگ شده اند.

پدرش زمانی میخواست که هانده پزشک شود.

او برای بازی در سریال تلویزیونی دختران آفتاب مجبور شد 5 کیلوگرم از وزن خود را کم کند.

در سال 2012 میلادی، هانده ارچل توانست جایزه دختر سال ترکیه را به دست آورد. هانده به حیوانات علاقه بسیاری دارد.

 

اینستاگرام هانده ارچل

اکانت رسمی اینستاگرام هانده ارچل هم اکنون با بیش از 17 میلیون دنبال کننده، یکی از پرطرفدارترین پیج های کشور ترکیه در این شبکه اجتماعی است.

هانده ارچل طرفداران بسیاری در ایران دارد که از دنبال کنندگان او در اینستاگرام هستند.

                                                                                                   هانده ارچل در اینستاگرام