طبق آمارهای رسمی، پاریس پربازدیدترین شهر جهان است. این منطقی است، زیرا از دیدگاه بسیاری، این شهر زیباترین شهر جهان است. در پاریس، بسیاری دوست دارند برای قدم زدن در اطراف و لذت بردن از همه مناظر وقت خود را سپری کنند. شاید شما نیز عاشق گذراندن وقت خود در پاریس باشید.

زندگی در پاریس می تواند تجربه ای فوق العاده و در عین حال فاجعه بار باشد. زیرا با وجود زیبایی های این شهر، چیزهای مهمی وجود دارند که تا زمانی که با مشکلی مواجه نشوید آنها را نخواهید دید. در اینجا 3 ​​نکته برای کمک به شما برای لذت بردن کامل از زندگی در پاریس آورده شده است.

1. هرگز نپرسید “آیا می توانید انگلیسی صحبت کنید؟”

باید اعتراف کنیم که پاریسی ها همکاری ندارند. به طور مثال اگر یک توریست از یک پاریسی بپرسد که آیا می تواند انگلیسی صحبت می کند یا خیر، خود گردشگر به فرد پاریسی این فرصت را می دهد که بگوید “نه نمی تواند”. پاریسی ها زمانی برای تلف کردن ندارند و کمک به یک خارجی را دارای فایده نمی دانند.

شما باید بدانید که در میان مردم فرانسه، دو غریزه وجود دارد: غریزه تنبلی و غریزه غرور. اگر غریزه تنبلی غالب باشد، فرانسوی ها فقط از کمک کردن اجتناب می کنند و منفعل خواهند بود. اگر غریزه غرور به منصه ظهور برسد، سعی می کنند دانش خود را به رخ دیگران بکشند. یعنی کمک کردن به شخص مورد نظر (گردشگر) خیلی مهم نیست، بلکه به فکر تقویت نفس خودشان است.

در کشور فرانسه، شما فقط باید مستقیم حرف خود را بزنید. فقط بگویید “ببخشید” و به محض اینکه یک فرانسوی برگشت، سؤال خود را بپرسید. مثلا بپرسید که “نوتردام کجاست؟” یا اینکه “مترو کجاست؟” به این ترتیب فرانسوی ها وقت ندارند فکر کنند که آیا می خواهند به شما کمک کنند یا نه. اگر از گروهی از فرانسوی ها بپرسید، آنها حتی بین خود بحث می کنند و سعی می کنند پاسخ دقیق تری دریافت کنند. شما نیز به محض دریافت پاسخ، تشکر کامل خود را بکنید. تشکر و لبخند شما انرژی منفی پاریس را درمان می کند و لذت کمک را به پاریسی می دهد.

2. همیشه سکه داشته باشید

پاریس شهر ظرافت است. تا جایی که ممکن است نشانه های کمتری برای زیبایی خود به نمایش می گذارد. شما از این مفهوم لذت می برید، ساعت ها در اطراف این شهر قدم می زنید و از منظره های زیبای پاریس لذت می برید. زمانی که به طور ناگهانی، میل به دستشویی رفتن دارید، مفهوم بدون علامت ناخوشایند می شود و شما حتی شروع به تایپ “توالت” در Google Maps می کنید زیرا بسیار مستاصل هستید.

ممکن است برخی از آنها را در اطراف خود پیدا کنید، اما این احتمال وجود دارد که دستشویی های عمومی که پیدا می کنید درب و داغون باشند. شاید برای شما تعجب آور باشد، زیرا انتظار چنین فاجعه ای در شهری رویایی مانند پاریس را نداشتید. همچنین تصور نکنید وقتی در یک توالت عمومی را باز می کنید، تزئینات پرآذینی مانند کاخ ورسای پیدا کنید. کیفیت توالت های عمومی به اندازه خدمات مشتری در پاریس ضعیف است.

با این حال، راه حلی وجود دارد که همیشه خوب کار می کند. همیشه چند سکه یورو داشته باشید. نکته جالب در مورد پاریس این است که در هر گوشه ای از آن یک کافه وجود دارد. در هر کافه ای که پیدا کردید توقف کنید، بنشینید یا سفارش غذای بیرون بر بدهید. در بیشتر موارد، پیشخدمت ها برای دسترسی به سرویس بهداشتی از شما می خواهند که یک سفارش بدهید. می توانید یک اسپرسو سفارش دهید، زیرا ارزان ترین کالایی است که می توانید پیدا کنید. اسپرسو معمولا 2 یورو قیمت دارد. اگر جسارت این را دارید که بپرسید آیا می توانید فقط به دستشویی بروید، آن را امتحان کنید. گارسون احتمالاً از شما انعام خواهد خواست، مثلاً 50 سنت یا 1 یورو. اما خب مطمئنا ارزش دادن پول را خواهد داشت.

3. آگاه باشید

در فیلم هایی که در شهر پاریس اتفاق می افتد، صحنه هایی را می بینیم که شخصیت های اصلی فیلم ها از زندگی خود لذت بسیاری می برند. آنها در پاریس، با شیک ترین لباس ها، طوری در خیابان های شهر قدم می زنند که انگار در یک نقاشی زندگی می کنند. فیلم هایی که می بینیم زندگی رویایی را در زیباترین شهر دنیا، پاریس به تصویر می کشند.

اما در واقعیت، خارجی هایی که وارد پاریس می شوند معمولاً این زندگی رویایی در فیلم ها را نخواهند داشت. این افراد ممکن است وقت خود را به دنبال دستشویی تلف کنند و سوار متروی کاربردی اما کثیف شوند. خدمات ضعیف در شهر پاریس به گردشگران برای همه شوکه کننده است. به نظر می رسد که دنیا باید از این واقعیت آگاه باشد تا هیچ خارجی در بدو ورود ناامید نشود.

سفر به پاریس

پاریس هالیوود یا پاریسی که دنیا درباره آن خیال پردازی می کند، امروز بسیار زیباتر از پاریس واقعی است. باید فرانسوی ها افتخار کنند که همه آرزوی آمدن به کشورشان را دارند. همه افرادی که به پاریس می آیند می توانند از زیبایی، جذابیت، ظرافت و فرهنگ خوب فرانسه بهره مند شوند.