در اینجا قصد دارم 5 کشور اروپایی را به شما معرفی کنم که از نظر مردم اروپا برای زندگی و تفریح بهترین هستند. اگر شما عزیزان هم قصد خرید تور اروپا و سفر به این قاره جذاب را دارید و هنوز مقصد خود را انتخاب نکردید حتما با ما همراه شوید.

کشور سوئد

بر اساس تصورات منطقه ای در اروپا، سوئد در مجموع مقایسه ها رتبه 1 را دارد. در سطح جهانی، در واقع در رتبه 5 را از آن خود کرده است اما از دید ساکنان اروپا بهترین کشور است. سوئد یک کشور شمال اروپا در شمال اروپا و از غرب و شمال با نروژ، از شرق با فنلاند همسایه است و در جنوب غربی با تونلی از طریق تنگه اورسوند به دانمارک متصل می شود. سوئد با مساحت 450295 کیلومتر مربع (173.860 مایل مربع)، بزرگترین کشور در شمال اروپا، سومین کشور بزرگ در اتحادیه اروپا و پنجمین کشور بزرگ در قاره اروپا است. پایتخت و بزرگترین شهر استکهلم نیز هست. مجموع جمعیت سوئد 10.4 میلیون نفر است و تراکم جمعیت در آن پایین و حدود 25 نفر در کیلومتر مربع (65 مایل مربع) می باشد. 87 درصد سوئدی ها در مناطق شهری زندگی می کنند که 1.5 درصد از کل مساحت کشور را پوشش می دهد. بیشترین تراکم جمعیت در نیمه مرکزی و جنوبی کشور است. از ایران این امکان وجود دارد که با خرید تور سوئد به این کشور سفر کرد.

کشور آلمان

بر اساس تصورات منطقه ای در اروپا، آلمان در مجموع رتبه 2 را دارد. در سطح جهانی، رتبه 1 را به خود اختصاص می دهد. آلمان یا رسما جمهوری فدرال آلمان، کشوری در اروپای مرکزی است و در نقشه اروپا به راحتی دیده می شود. این کشور پس از روسیه دومین کشور پرجمعیت اروپا و پرجمعیت ترین کشور عضو اتحادیه اروپا است. آلمان بین دریاهای بالتیک و شمال در شمال و کوه های آلپ در جنوب واقع شده است. مساحت 357.022 کیلومتر مربع (137.847 مایل مربع)، با بیش از 83 میلیون نفر جمعیت در 16 ایالت آن را تشکیل می دهد. این کشور از شمال با دانمارک، از شرق با لهستان و چک، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند همسایه است. پایتخت و بزرگترین شهر این کشور برلین است و مرکز مالی آن فرانکفورت و بزرگترین منطقه شهری روهر است.

انگلستان

بر اساس تصورات منطقه ای در اروپا و نظر جهانی انگلستان در مجموع رتبه 3 را دارد. پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی که معمولاً به عنوان انگلستان (بریتانیا) یا بریتانیا شناخته می شود کشوری مستقل در شمال غربی اروپا، در سواحل شمال غربی سرزمین اصلی اروپا است. بریتانیا شامل جزیره بریتانیای کبیر، قسمت شمال شرقی جزیره ایرلند و بسیاری از جزایر کوچکتر در جزایر بریتانیا است. ایرلند شمالی دارای مرز زمینی با جمهوری ایرلند است. در سایر مرزها انگلستان توسط اقیانوس اطلس احاطه شده، از دریای شمال در شرق، کانال انگلیسی از جنوب و دریای سلتیک از جنوب غربی و این دوازدهمین خط ساحلی طولانی جهان است. دریای ایرلند بریتانیای کبیر و ایرلند را از هم جدا می کند. مساحت کل انگلستان 242،500 کیلومتر مربع (93،628 مایل مربع) است و جمعیت آن در سال 2020 68 میلیون نفر تخمین زده می شود. بریتانیا یک دموکراسی پارلمانی واحد و پادشاهی مشروطه استپادشاه، ملکه الیزابت دوم، از سال 1952 پادشاهی کرده و پایتخت و بزرگترین شهر لندن است، یک شهر جهانی و مرکز مالی با جمعیت کلان شهری 14 میلیون نفر. بریتانیا شامل چهار کشور است: انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی.

کشور دانمارک

دانمارک از دیگر کشورهای محبوب اروپاییان برای زندگی است. دانمارک یک کشور در شمال اروپا محسوب می شود. دانمارک اروپایی که جنوبی ترین کشور اسکاندیناوی است، شامل شبه جزیره یوتلند و مجمع الجزایری متشکل از 443 جزیره است که بزرگترین آنها زلاند، فونن و جزیره یوتلند شمالی هستند. این جزایر دارای زمین های مسطح، قابل کشت و سواحل شنی، ارتفاع کم و آب و هوای معتدل است. دانمارک در جنوب غربی سوئد و جنوب نروژ قرار دارد و از جنوب با آلمان هم مرز است. پادشاهی دانمارک از نظر قانون اساسی یک دولت واحد می باشد که شامل کلان شهر دانمارک و دو سرزمین خودمختار  در اقیانوس اطلس شمالی است: جزایر فارو و گرینلند. مساحت دانمارک تا سال 2020 حدود 42943 کیلومتر مربع (16،580 مایل مربع) برآورد شد. متروپولیتن دانمارک دارای 5.85 میلیون نفر جمعیت (تا سال 2021) است که از این تعداد 800.000 نفر در پایتخت و بزرگترین شهر کپنهاگ زندگی می کنند.

کشور هلند

کشور هلند نیز در فهرست دوست داشتنی ترین کشورهای اروپایی برای زندگی و سفر دیده می شود. هلند کشوری است که در اروپای غربی واقع شده و دارای سرزمینی در حوزه کارائیب است. این کشور بزرگترین کشور از چهار کشور تشکیل دهنده پادشاهی هلند است. هلند از دوازده استان تشکیل می شود که از شرق با آلمان، از جنوب با بلژیک و از شمال غربی با دریای شمال همسایه است و دارای مرزهای دریایی در دریای شمال با این کشورها و انگلستان می باشد. مردم هلند به زبان هلندی صحبت می کنند و چهار شهر بزرگ هلند عبارتند از آمستردام، روتردام، لاهه و اوترخت. آمستردام پرجمعیت ترین شهر و پایتخت اسمی کشور است در حالی که لاهه کرسی ایالت های عمومی، کابینه و دیوان عالی را در اختیار دارد. بندر روتردام شلوغ ترین بندر اروپایی است و در هر کشوری خارج از شرق آسیا و جنوب شرقی آسیا شلوغ ترین محسوب می شود البته پس از چین و سنگاپور. فرودگاه آمستردام شلوغ ترین فرودگاه هلند و سومین شلوغ ترین فرودگاه در اروپا است. این کشور یکی از اعضای بنیانگذار اتحادیه اروپا، منطقه یورو، G10، ناتو، OECD و WTO و همچنین بخشی از منطقه شنگن و اتحادیه سه جانبه بنلوکس است. این سازمان میزبان چندین سازمان بین دولتی و دادگاه های بین المللی است که بسیاری از آنها در لاهه قرار دارند و به همین دلیل “پایتخت قانونی جهان” نامیده می شود.

اگر علاقمند به سفر و بازدید از این کشورهای جذاب هستید یا می خواهید درباره واقعیات کشورهای اروپایی بیشتر بدانید توصیه می کنیم که به وبسایت ان پی کی https://www.npk.ir/ سر بزنید.