همانطور که قبلا به آن اشاره شد، یکی از تکنیک های مهم معماری داخلی تقسیم بندی فضاها بود. این تکنیک مهم در دکوراسیون داخلی باید در همان مراحل اولیه و کشیدن اسکچ اولیه انجام بگیرد. معماری داخلی قبل از انجام هر دکوری در فضا باید دسته بندی کرد و این خود باعث جذابیت بالا در پروژه می شود. تفکیک فضا و یا همان تقسیم بندی فضاها از کارهای ساده به شمار نمی رود و جزو سخت ترین فرایندها در دکوراسیون داخلی محسوب شده است. معماری داخلی هلگر خانه هایی که مساحت کوچکتری دارند، بحث تفکیک سازی فضا در آن ها مشکل تر است. در این بخش برخی از تکنیک های مهم در خصوص تقسیم بندی فضاها را برایتان شرح می دهیم. شما را به ادامه مطالب این بخش دعوت می کنیم:

استفاده از رنگ ها در دکوراسیون بخش بندی

یکی از بحث های مهم و اساسی به انتخاب نوع رنگ ها مربوط است که به تفکیک فضاها نیز بستگی دارد. برای مثال می توانید برای تفکیک دو فا از یکدیگر از دو رنگ مختلف استفاده کنید. شرکت معماری داخلی  برای به کار بردن صحیح از این رنگ ها باید موارد زیادی را در نظر داشته باشید، برای مثال نوع کاربری از فضا نقش مهمی در انتخاب رنگ ها دارند. به عنوان مثالی دیگر می توانید در مکان هایی که دارای مساحت های کمتری هستند از رنگ های مشابه به هم استفاده کنید. این کار باعث می شود تا انرژی زیادی از محیط خود بگیرید. بخشی از فضا را می توانید برای قرار دادن میز کار در نظر داشته باشید. استفاده از رنگ هایی مانند زرد و بنفش انرژی شما را دو چندان می کند و یا رنگ های آبی و سبز آرامش زیادی به شما می دهد

استفاده از کاغذ دیواری های مختلف

علاوه بر بحث رنگ ها استفاده از کاغذ دیواری نیز می تواند در تقسیم بندی فضا نقش داشته باشد. از دو کاغذدیواری که مدلهای آن ها متفاوت است می توانید برای جداسازی فضاهای مختلف در دکوراسیون استفاده کنید. این کاغذ دیواری ها میدانیم همخوانی لازم را با هم دارند، یا به گونه ای هستند که استفاده از هریک از آن ها تکمیل کننده دیگری است. از کاغذ دیواری می توان برای کاربردهای مختلفی استفاده کرد.

اگر افراد در انتخاب نوع کاغذ دیواری خانه خود دارای ابهاماتی هستند، می توانید از مشاوره رایگان مجموعه ما استفاده کنید تا کارشناسان ما شما عزیزان را کمک کنند. فرش ها نیز در تفکیک فضا تاثیرات زیادی داشته اند. برای سالن می توانید از یک فرش و برای فضاهای دیگر از جمله اتاق خواب ها از فرش های دیگر استفاده کنید. با این کار به راحتی می توانید قسمت های مختلف خانه خود را تقسیم کنید.

تقسیم بندی فضا در معماری داخلی هلگر

یکی از نکات مهم در رابطه با تقسیم انواع فضاها در این است که حتما نباید از وسایل برای تفکیک فضا استفاده کنید، گاهی ممکن است ایجاد یک ارتفاع کوچک در سطح خانه ، باعث تفکیک فضاها از هم گردد. برای این کار می توانید با استفاده از پنل های چوبی و حتی تخت خواب ها ایجاد یک سطح بالاتر از سطح تراز کنید. به کار بردن آینه ها از مواردی به شمار می آید که امروزه در اکثر منازل از آن استفاده شده است.

آیینه های قدی می تواند گزینه مناسبی برای تفکیک فضاها به شمار بیاید. استفاده از آینه های قدی همچنین باعث شده است تا انعکاس نور خورشید بزرگتر دیده شود. استفاده از این مورد بسیار کاربردی بوده و فق مختص جداسازی فضاها نیست. استفاده از آینه به شما در ایجاد چشم اندازی طبیعی کمک زیادی می کند. با سال ها تجربه در این حوزه توانسته است بهترین خدمات را به شما عرضه کند. مفتخریم میزبان شما باشیم.

معماری داخلی در جردن : در حال حاضر افراد بیش از گذشته به زیبایی محل کار و زندگی خود اهمیت می دهند زیرا به این باور رسیده اند که یک محیط زیبا، دلنشین و آرامبخش بر روی روحیات و همچنین کاریی شان بسیار موثر است. خیلی از افراد معماری داخلی را کاری ساده و کاملا پیش و پا افتاده ای می دانند حال آنکه این کار نیز اصول و علم خود را می خواهد و برای این کار بهتر است از شرکت های معماری داخلی استفاده شود. تیم طراحی شرکت معماری داخلی به خوبی با مباحث و اصول طراحی داخلی همچون نحوه نورپردازی، انتخاب رنگ ها و آشناییت دارند و علاوه بر آن تمامی سبک ها را به همراه ویژگی هایشان می شناسند.

انواع سبک ها در معماری و دکوراسیون داخلی

سبک مدرن این روزها محبوبیت بسیاری پیدا نموده است. یکی از خصوصیات این سبک به کار بردن خطوط ساده و منظم است و در واقع در این سبک تاکید بیشتر بر روی سادگی و خلوت بودن فضا است. از دیگر ویژگی های این سبک استفاده از متریال فلز و استیل و همچنین رنگ های ساده همچون سفید است. این سبک برای آپارتمان های امروزی که معمولا کوچک بوده از فضای کمی برخوردار هستند مناسب می باشد.

سبک دکوراسیون امروزی

سبک امروزی از دیگر سبک های محبوب و پرطرفدار در عصر حاضر است. عده ی بسیاری از افراد این سبک را با سبک مدرن یکی می دانند حال آنکه تفاوت های فاحشی میان سبک مدرن و امروزی وجود دارد. لازم به ذکر است که سبک مدرن سابقه طولانی تری در مقایسه با سبک امروزی دارد. کسانی که تمایل به اجرا و پیاده سازی سبک امروزی در منزل خود دارند باید بدانند که باید از دنیای مد و طراحی بیشتر بدانند. معماری داخلی انعطاف پذیری سبک امروزی به طور کلی نسبت به مدرن بیشتر است و علاقه و تمایلات به روز افراد در آن قرار داده شده است. به عنوان مثال استفاده از خط های خمیده در سبک امروزی یکی از تحولات آن است.

سبک روستیک یا مدرن

سبک روستیک به سبکی گفته می شود که در آن از متریال و مصالحی که در طبیعت موجود می باشد به وفور مورد استفاده قرار می گیرند. در این سبک از سنگ چوب پارچه و چرم در دکوراسیون داخلی استفاده می شود. سبک روستیک یک صحنه از دوران کهن را در منزل به نمایش می گذارد و جذابیت بسیاری دارد

برخی از افراد تصمیم می‌گیرند که در خانه خود سبک دکوراسیون مینیمال را پیاده سازی کنند و پرکاربردترین رنگی که در این دکوراسیون وجود دارد رنگ سفید است و این سبک شباهت زیادی از نظر ساده بودن به سبک مدرن دارد. در این سبک بیشتر سعی شده است تا از رنگ های خنثی استفاده شود، این سبک به آن معروف است که وسایل اضافی تزئینی در آن به کار نرود.

سبک کلاسیک جزو شناخته شده ترین سبک ها برای طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. این سبک در مقایسه با سایر سبک ها قدمت طولانی تری دارد. یکی از ویژگی های بارز این سبک نظم زیاد آن است و در واقع اصالت و سنگینی خاصی در فضا حاکم می شود. عنصر چوب در سبک کلاسیک به وفور استفاده می شود. در این سبک از رنگ های مختلفی مثل کرم و قهوه ای و زرشکی استفاده می شود. استفاده از این رنگ ها و ترکیب آن ها در کنار وسایل چوبی زیبایی دکوراسیون داخلی منزل را دو چندان می نماید.

شرکت معماری داخلی در جردن

همانطور که گفتیم کار طراحی معماری داخلی کاملا تخصصی است و علم و دانش خاص خود را می طلبد. اگر به تازگی منزلتان را عوض کرده اید و چیدمان وسایل برایتان به یک دغدغه تبدیل شده و یا اینکه قصد تغییر دکوراسیون داخلی را دارید بهتر است که این کار را به تیم متخصص و حرفه ای شرکت معماری داخلی بسپارید. رزومه شرکت به همراه نمونه کارهای طراحی دکوراسیون در سایت درج شده است که به بررسی آن ها می توانید میزان مهارت و توانایی تیم طراح را بسنجید و با خیال راحت تصمیم بگیرید.