طراحی سایت هتل برای صاحبان هتل ها یکی از مهمترین کارها برای جذب مشتری است و این معمولا اولین تعاملی است که مهمانان بالقوه با کسب و کار آن ها خواهد داشت. بنابراین، طراحی و بهینه سازی سایت هتل برای ارائه یک تجربه کاربری مثبت و افزایش تبدیل بسیار مهم و حیاتی است.

اکثر مدیران هتل ها دوست دارند مهمانان را تشویق کنند که مستقیماً از طریق سایت خود اتاق را رزرو کنند. این فقط برای صرفه جویی در هزینه های کمیسیون آژانس های مسافرتی آنلاین نیست، بلکه به این دلیل است که رزرو مستقیم باعث افزایش آگاهی از برند می شود. وقتی مهمانان مستقیماً رزرو می کنند، این یک نقطه تماس با هتل است، نه از طریق یک پلتفرم شخص ثالث. راه‌ های گوناگونی برای تشویق رزرو مستقیم وجود دارد و عوامل بسیاری ضروری هستند، به ویژه وقتی صحبت از آخرین مانع می شود: طراحی سایت هتل.

این عوامل شامل جنبه های فنی، قیمت و گرافیکی می باشند. مقاله زیر برخی از این عوامل را مشخص می کند و اهمیت داشتن یک سایت هتل با کیفیت را نشان می دهد. همچنین بیان می کند که کدام جنبه های خاص برای ایجاد یکی لازم است.

طراحی سایت هتل

ارتباط یک وب سایت هتل خوب

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، داشتن سایت هتل برای فعالیت های بازاریابی آنلاین آن بسیار مهم است، زیرا مهمانان را جذب و حفظ می کند. این ویژگی به عنوان یک کارت ویزیت دیجیتال عمل می کند و اغلب اولین برداشت از مهمانان احتمالی را تعیین می کند. یک سایت هتل جزئیات اتاق‌ ها، خدمات، قیمت‌ ها، در دسترس بودن و مکان آن را نشان می‌ دهد. رزرو مستقیم از طریق سایت به صرفه جویی در هزینه کمیسیون کمک می کند، که می تواند تا 30 درصد قیمت یک اتاق باشد. تعداد بالای رزرو مستقیم می تواند تاثیر قابل توجهی بر میزان فروش داشته باشد. یک سایت خوب نیز می تواند در این زمینه کمک کند.

طراحی سایت هتل

اسرار موفقیت یک سایت هتل خوب:

ساده سازی فرآیند رزرو

رزرو مستقیم می تواند به هتل ها در صرفه جویی در هزینه ها کمک کند و اولین راز موفقیت، تشویق بازدیدکنندگان برای رزرو از طریق سایت هتل می باشد. برای رسیدن به این هدف، ساده سازی فرآیند رزرو و درک آن آسان است. منظور این است که تعداد مراحل مربوط به رزرو باید به حداقل برسد و یک دکمه برجسته تماس برای اقدام باید در سایت نمایش داده شود.

طراحی سایت هتل

فروش بهترین محصول با بهترین قیمت

داشتن بهترین تضمین قیمت در سایت شما می تواند انگیزه بازدیدکنندگان را برای رزرو مستقیم از طریق سایت شما ایجاد کند. به شدت توصیه می شود که آن را بلافاصله قابل مشاهده کنید و آن را در “بالا” قرار دهید (قبل از آنکه کاربر شروع به پیمایش کند). به این ترتیب هتل ها می توانند مزیت رقابتی به دست آورند و خود را متمایز کنند. چه کسی دوست ندارد بهترین معامله ممکن را بدست آورد؟

طراحی سایت هتل

بهینه سازی سایت هتل برای استفاده در موبایل

داشتن یک سایت بهینه سازی شده برای موبایل برای اطمینان از آسان بودن استفاده از سایت بسیار مهم است. امروزه کاربران اینترنتی از گوشی های موبایل هوشمند یا تبلت خود برای جستجو و رزرو آنلاین هتل استفاده می کنند. بنابراین، هتل ها باید اطمینان حاصل کنند که سایت آن‌ ها یک تجربه کاربری عالی در گوشی‌ های موبایل ارائه می‌ کند. اگر سایت هتل برای دستگاه های تلفن همراه بهینه سازی نشده باشد، ممکن است رزرو برای بازدیدکنندگان دشوار باشد که می تواند منجر به از دست دادن مشتریان بالقوه شود. از سوی دیگر، یک سایت بهینه سازی شده برای موبایل می‌ تواند با نمایش بهینه محتوای سایت در اندازه‌ های مختلف صفحه و تسهیل رزرو برای بازدیدکنندگان، صرف نظر از اینکه از چه دستگاهی استفاده می‌ کنند، به جلوگیری از این امر کمک کند.

طراحی سایت هتل

ارتباط با مهمانان در سایت هتل

اگر طراحی سایت هتل به درستی صورت گرفته باشد، ارتباط آنلاین خوب با مهمانان می تواند خدمات مشتری و تجربه کاربر را به میزان قابل توجهی بهبود ببخشد. بازدیدکنندگان سایت می توانند تمام اطلاعات مورد نیاز خود را برای اقامت خود از طریق یک گزینه چت یکپارچه یا فرم های تماس دریافت کنند. با ارائه خدمات بهتر، رضایت مشتری افزایش می یابد و شانس رزرو مستقیم نیز بیشتر خواهد شد.

طراحی سایت هتل

تکیه بر داده ها

هتل ها می توانند از پیاده سازی ردیابی سایت سود قابل توجهی بدست آورند. ردیابی داده‌ های خاص به صاحبان هتل اجازه می‌ دهد تا بینش‌ های ارزشمندی در مورد نحوه استفاده مهمان‌ های بالقوه از وبسایت خود را به دست آورند. این داده ها می تواند به بهینه سازی طراحی سایت و محتوای آن برای بهبود تجربه کاربر کمک کند. علاوه بر این، ردیابی می‌ تواند به نظارت بر اثربخشی کمپین‌ های بازاریابی کمک کند و هتل داران را قادر می سازد تا تلاش‌ ها و بودجه خود را بر روی مؤثرترین کانال ها متمرکز کنند. با شناسایی کمپین هایی که بیشترین بازدیدکننده و رزرو را جذب می کنند، هتلداران می توانند استراتژی های خود را برای افزایش سود تنظیم کنند.

طراحی سایت هتل

ادغام شبکه های اجتماعی در سایت هتل

ادغام پلتفرم های شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و فیسبوک می تواند تعامل بازدیدکنندگان را افزایش دهد و آگاهی هتل را افزایش دهد. پلتفرم های شبکه های اجتماعی به دلیل فراوانی محتوای بصری و آموزنده که می‌ توان به اشتراک گذاشت، در مرحله الهام از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. با ادغام شبکه های اجتماعی، سایت های هتل می توانند شاهد افزایش ترافیک بیشتری باشند، زیرا بازدیدکنندگان شبکه های اجتماعی می توانند از طریق بک لینک به سایت هتل هدایت شوند. علاوه بر این، ادغام شبکه های اجتماعی می تواند به جذب فالوورهای جدیدی کمک کند که از کانال‌ های شبکه های اجتماعی هتل از طریق سایت آگاه می شوند و از طریق این کانال‌ ها اطلاعات بیشتری درباره هتل جستجو می‌ کنند.

طراحی سایت هتل

نکات پایانی درباره طراحی سایت هتل

طراحی و بهینه سازی یک سایت با کیفیت بالا برای هتل ها جهت جذب و حفظ مهمانان، ترویج رزرو مستقیم و ارائه دیجیتالی هتل به دنیای خارج از اهمیت بسیاری برخوردار است. برای دستیابی به بهترین موفقیت ممکن، بسیار مهم است که همه اسرار موفقیت را به طور یکسان در نظر بگیرید. علاوه بر این، یک سایت هتل نباید صرفاً برای زیبایی شناسی وجود داشته باشد. باید تاکید بیشتری بر یک سایت در حال تبدیل و از نظر عملکرد سالم باشد. امیدواریم به بهره گیری از این مقاله بتوانید یک سایت مناسب را برای مهمانان هتل خود طراحی کنید. موفق باشید.