شرکت OpenAI، سازنده بات مکالمه ChatGPT، کنفرانس توسعه دهندگان افتتاحیه خود را اعلام کرد. این رویداد قرار است به صورت حضوری در 6 نوامبر در شهر سانفرانسیسکو در کشور آمریکا برگزار شود.

به گفته برگزارکنندگان، “DevDay” یک کنفرانس یک روزه خواهد بود که شامل سخنرانان اصلی، سخنرانان متخصص و جلسات اولیه به رهبری کارکنان فنی شرکت OpenAI خواهد بود. یک پست وبلاگی توسط OpenAI عنوان می کند که این رویداد “ابزارهای جدید و تبادل ایده ها” را به نمایش می گذارد و اطلاعات بیشتری در آینده ارائه می شود.

همچنین در اکانت رسمی OpenAI در شبکه اجتماعی توییتر گفته می شود:

ما میزبان اولین کنفرانس توسعه دهندگان خود، OpenAI DevDay، در 6 نوامبر خواهیم بود. ثبت نام برای مراجعه حضوری در سانفرانسیسکو تا چند هفته دیگر آغاز خواهد شد. ما همچنین سخنرانی اصلی را به صورت زنده پخش خواهیم کرد

این کنفرانس پس از ورود بات مکالمه ChatGPT در سال 2023 میلادی به بازار هوش مصنوعی، توسط شرکت OpenAI که به عنوان یک رهبر فکری AI شناخته می شود راه اندازی شد. محبوبیت حوزه هوش مصنوعی منجر به سودهای سریع و سرمایه گذاران شرکت های معروف شده است، به طوری که طبق گزارش ها، توسعه دهنده در مسیر سود 1 میلیارد دلاری در سال 2024 میلادی قرار دارند و شرکت هایی همچون مایکروسافت و اشخاصی مانند رید هافمن و … جزو سرمایه گذاران آن می باشند.