بین سال های سال 2016 تا 2019 میلادی، اپلیکیشن Google Trips یک ابزار کوچک بود که جزئیات سفر را در کنار هم قرار می داد و همه چیز را به صورت آفلاین ذخیره می کرد. برخی از این قابلیت ها قبلا در خود گوگل (google.com/travel) وجود داشت. اما بلاخره پس از منسوخ شدن نسخه های اندرویدی و ios این برنامه، google travel نیز امسال حذف خواهد شد.

اطلاعیه ای که در سایت google.com/travel منتشر شده است، نشان می دهد که خلاصه های سفر از اول ماه مه دیگر در دسترس نخواهند بود، اگرچه ممکن است رزرو سفر شما همچنان در سایر سرویس های Google ظاهر شود.

در ادامه این اطلاعیه نوشته است:

برای ذخیره خلاصه سفر، روی دکمه “اشتراک گذاری” کلیک کنید.

این نوشته به احتمال زیاد مربوط به خلاصه سفرهای گذشته و آینده می شود، که اولی با پیمایش به پایین برگه اصلی وب سایت ظاهر می شود. این خلاصه ها جزئیات پرواز، اقامت در هتل، و سایر رزروها، مانند رستوران ها، را در یک جدول زمانی خوب در کنار هم قرار میدهند.

علاوه بر آنچه در تأییدیه های Gmail ظاهر می شود، می توانید مکان ها، یادداشت ها، هتل ها، پروازها، قطارها، اتوبوس ها، اتومبیل های اجاره ای، رستوران ها و رویدادها را به صورت دستی به یک سفر اضافه نمایید. این خلاصه ها همچنین پیشنهادات “کشف” را ارائه میکنند و “آنچه مردم می پرسند” را بر اساس هزینه ها، موارد دلخواه محلی، رفت و آمد، محله ها، و رویدادها/جشنواره ها و همچنین مقالات سفر از وب منتشر کردند.

ویژگی هایی که عالی بودند

این واقعا برای یک سفر آتی/فعال بسیار مفید بود، در حالی که برای مشاهده جزئیات سفر گذشته و یافتن مکان هایی که بازدید کرده اید نیز عالی بود. گوگل همچنین اعلام کرده است که خلاصه سفرهای گذشته را با ایمیل کردن آنها از منوی سرریز میتوانید برای خود ذخیره نمایید.

شرکت گوگل با اشاره به برگه Google Maps > Your Timeline > Trips می گوید:

رزروهای سفر ممکن است همچنان در سایر سرویس های گوگل ظاهر شوند.

یعنی ممکن است فهرست مشابهی از مکان هایی که در گذشته بازدید کرده اید را بینید، اما هر کدام فاقد عملکرد جدول زمانی هستند. در عوض، شما نمودارهایی از مکان های بازدید کرده اید، مقاصد، برنامه سفر روزانه خود را که بر روی نقشه ترسیم شده است و توانایی دیدن تصاویر خود را از Google Photos دریافت می کنید.

گوگل تراول

گوگل تراول (به انگلیسی: Google Travel) یک سرویس آنلاین ارائه شده توسط شرکت Google است که از برنامه ریزی سفر پشتیبانی می کند. برای این منظور، گوگل در حال حاضر پورتال هایی را برای جستجوی هتل و جستجوی پرواز راه اندازی می کند که در جستجوی وب و نقشه های گوگل نیز ادغام شده اند.

سایت گوگل تراول

این پیشنهادها تحت Google Travel قرار میگیرند. صفحه اصلی با یک کادر جستجو به کاربران خوش آمد می گوید که می تواند همه مناطق را جستجو نماید. در زیر آن و در منوی کناری پیوندهایی به Discovery، پروازها، هتل ها و بسته های تعطیلات وجود دارد.