شرکت گوگل اخیراً اعلام کرده است که در سال 2024 میلادی برنامه Google Pay را در کشور آمریکا متوقف خواهد کرد. با این کار، کاربران برای نیازهای پرداخت دیجیتال خود به Google Wallet انتقال خواهند یافت. حتی با این تغییر، ویژگی های اساسی انجام پرداخت های درون فروشگاهی و آنلاین بدون تغییر باقی می ماند، بنابراین کاربران می توانند به صورت یکپارچه به تراکنش های خود ادامه دهند.

این برای کاربران فعلی Google Pay به چه معناست؟

برای کسانی که در حال حاضر از Google Pay در آمریکا استفاده می کنند، توجه به تاریخ ها و تغییرات کلیدی ضروری است. تا 4 ژوئن 2024 میلادی، کاربران می توانند موجودی Google Pay خود را در برنامه مدیریت کنند، از جمله مشاهده و انتقال وجه به حساب‌های بانکی خود. پس از این تاریخ، این اقدامات به وب سایت Google Pay منتقل می شوند.

در اعلامیه رسمی آمده است:

موجودی Google Pay خود را تا 4 ژوئن از برنامه Google Pay مدیریت کنید.

پرداخت های همتا به همتا نیز تغییر خواهد کرد. از 4 ژوئن 2024 میلادی، ارسال، درخواست یا دریافت پول از طریق نسخه آمریکایی برنامه Google Pay دیگر امکان پذیر نخواهد بود.

برای کسانی که نگران معاملات و پیشنهادات موجود هستند، این برنامه دیگر از امروز این موارد را به نمایش نخواهد گذاشت، اگرچه هر معامله ای که قبلاً فعال شده باشد، جدول زمانی پاداش منظم آنها را رعایت می کند.

چه جایگزین هایی برای Google Pay در دسترس است؟

Google Wallet به پلتفرم اصلی برای پرداخت های دیجیتال برای کاربران آمریکایی تبدیل خواهد شد که ویژگی هایی برای پرداخت ضربه ای در فروشگاه ها، مدیریت کارت های پرداخت و ذخیره اقلام دیجیتالی مانند کارت های حمل و نقل عمومی و شناسه ها را در خود جای می دهد.

شرکت گوگل می گوید:

Google Wallet همچنان محل اصلی برای ذخیره ایمن کارت های پرداخت مورد استفاده برای ضربه زدن و پرداخت در فروشگاه ها می باشد.

برای انتقال پول بین المللی، مانند مواردی که با Wise از آمریکا به هند یا سنگاپور انجام می شود، کاربران باید به پلتفرم های دیگر منتقل شوند، زیرا این ویژگی ها پس از 4 ژوئن 2024 در برنامه در دسترس نخواهند بود. با این حال، حساب های Wise کاربران تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت و از طریق wise.com قابل دسترسی خواهد بود.