بسیاری از مردم عمدتاً کسب درآمد را با کار فعال مرتبط می دانند و اغلب فرصت های فراوان برای ایجاد درآمد غیرفعال را نادیده می گیرند.

کسب درآمد غیرفعال ساده تر از چیزی است که فکر می کنید. اگر استراتژی های درستی را به کار بگیرید، این رویکرد مالی می تواند نسبتاً آسان باشد و در بسیاری از موارد، حتی نیازی به سرمایه گذاری قابل توجهی نخواهید داشت.

این مقاله به 8 مورد از بهترین ایده های درآمد غیرفعال در سال 2023 میلادی می پردازد.

ایده های درآمد غیرفعال هوشمند

برخی از استراتژی ها برای کسب جریان مداوم درآمد در زیر به تفصیل آمده است. صرف نظر از اینکه مایل به سرمایه گذاری پول هستید یا نه، گزینه های درآمد غیرفعال متناسب با بودجه و ترجیحات خود را خواهید یافت.

1. سرمایه گذاری در سهام

اگر ریسک سرمایه گذاری در سهام را می پذیرید و درک می کنید که بازارهای سهام چگونه کار می کنند، سرمایه گذاری در سهام را در نظر بگیرید. این سهام پرداخت های نقدی دوره‌ای را به سرمایه‌گذاران ارائه می دهد و به شما امکان می دهد در صورت نیاز، دوباره سرمایه گذاری کنید یا سود خود را خرج کنید.

با استفاده از حساب کارگزاری آنلاین به راحتی می توانید سود سهام را دریافت کنید. فقط توجه داشته باشید که میزان درآمد شما بسته به شرکت هایی که در آنها سرمایه گذاری می کنید و میزان سرمایه گذاری شما به طور قابل توجهی متفاوت است.

از این رو، قبل از سرمایه گذاری، باید زمان و تلاش خود را صرف تحقیق در مورد شرکت هایی کنید که بهترین پتانسیل را ارائه می دهند.

2. یک حساب پس انداز با بازده بالا باز کنید

افتتاح حساب پس انداز با بازده بالا یکی از امن ترین ایده های درآمد غیرفعال است که نیاز به سرمایه گذاری اولیه دارد. با این استراتژی، وجوه را به حساب بانکی با نرخ های بهره بالاتر از حد معمول واریز می کنید و به شما امکان می دهد پس انداز خود را سریع تر رشد دهید.

شایان ذکر است که این روش درآمد غیرفعال ممکن است سود زیادی نداشته باشد، زیرا بازدهی شما می تواند در مقایسه با بازده بالقوه سایر سرمایه گذاری ها به میزان قابل توجهی کمتر باشد.

با این حال، با توجه به اینکه وجوه شما در معرض خطر اندک یا بدون خطر از دست دادن هستند، افتتاح یک حساب پس انداز با بازده بالا یکی از بهترین ایده های درآمد غیرفعال برای هر کسی است.

3. اجاره دادن اتاق

یکی از مطمئن ترین راه ها برای کسب درآمد غیرفعال، اجاره دادن اتاق یا املاک از طریق سایت هایی مانند Airbnb یا پلتفرم های مشابه است.

شما می توانید انتخاب کنید که آیا اتاق خود را به مدت طولانی اجاره می دهید یا فقط برای چند روز در یک زمان و رویکرد خود را بر اساس ترجیحات و تقاضای اجاره در منطقه خود تنظیم می کنید.

یکی از نکات منفی بالقوه این رویکرد این است که شما همچنان باید مستقیماً با مدیریت دارایی درگیر باشید.

برای نام گذاری برخی از مسئولیت های خود در این زمینه کسب و کار، باید اطمینان حاصل کنید که از الزامات محلی و دولتی مربوطه پیروی می کنید و رزروها را به طور مؤثر برای جریان نقدی ثابت مدیریت می کنید.

4. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

املاک و مستغلات تأمین مالی جمعی به شما این امکان را می دهد که تا حدی مالکیت املاک خریداری شده توسط پلتفرم های تأمین مالی جمعی را داشته باشید. این املاک اجاره داده می شوند یا مجدداً فروخته می شوند و شما از سود به دست آمده پول نقد دریافت می کنید.

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات سرمایه گذاری جمعی یکی از راه های اجتناب از انجام وظیفه مدیریت املاک است.

قبل از امتحان این ایده درآمد غیرفعال، توجه داشته باشید که سرمایه گذاری در املاک و مستغلات می تواند غیرقابل پیش بینی باشد. ممکن است سود کمتری از حد انتظار داشته باشید و ممکن است چندین سال طول بکشد تا بازده قابل توجهی را مشاهده کنید.

5. یک محصول دیجیتال ایجاد کنید

ایجاد یک محصول دیجیتال یکی از راه های ایجاد درآمد باقیمانده با سرمایه اولیه محدود است.

محصولات دیجیتالی مانند کتاب های الکترونیکی، قالب ها و دوره های آنلاین را می توان به صورت الکترونیکی ایجاد کرد و فروخت. از این رو، می توانید هر یک را بدون محدودیت با استفاده از پلتفرم تجارت الکترونیک مناسب، مجدداً بفروشید.

پس از ایجاد و فهرست کردن یک محصول برای فروش، می توانید به طور مداوم بدون تعامل شخصی با مشتریان خود کسب درآمد کنید.

با این حال، به یاد داشته باشید که بهبود بازاریابی و برندسازی شما هنگام فروش محصولات دیجیتال بسیار مهم است. بدون بازاریابی مناسب، رقبا در بازار آنلاین به راحتی می توانند سهم بازار شما را بدزدند و شما را از تجارت خارج کنند.

6. ایجاد یک وبلاگ و انجام بازاریابی وابسته

یکی دیگر از ایده های درآمد غیرفعال که شامل هزینه های اندک یا بدون هزینه های راه اندازی است، وبلاگ نویسی و بازاریابی وابسته است.

با این ایده تجاری، باید وبلاگی را با تمرکز بر یک جایگاه خاص راه‌اندازی کنید، سپس پیوندهای وابسته را اضافه کنید که به محصولات یا خدمات منتهی می‌شوند. هنگامی که مشتریان از طریق پیوندهایی که به اشتراک گذاشته اید خرید می کنند، از مارک های توصیه شده یا تبلیغ شده کمیسیون دریافت خواهید کرد.

با ترافیک ثابت وب سایت، وبلاگ نویسی می تواند درآمد منفعل ثابتی ایجاد کند. ممکن است چندین ماه یا سال تلاش طول بکشد تا شروع به کسب درآمد از طریق وبلاگ کنید.

7. یک کانال یوتیوب راه اندازی کنید

یک ایده عالی درآمد غیرفعال برای جوانان، راه اندازی یک کانال یوتیوب و انتشار محتوای ویدیویی منظم است. پس از شروع به کار، می توانید از راه های مختلف درآمد کسب کنید، که درآمد تبلیغات و حمایت های مالی رایج ترین منبع درآمد در این ایده هستند.

بسیاری با تولیدکنندگان محتوای یوتیوب هزاران و حتی میلیون ها دلار به دست آورده اند و شما نیز ممکن است به همان موفقیت مالی دست یابید. اطمینان حاصل کنید که آماده انجام کار و صبر لازم برای ایجاد مخاطب هستید.

8. وام دهی همتا به همتا

بسیاری از پلتفرم های وام دهی همتا به همتای آنلاین راه هایی برای قرض دادن پول خود به مشاغل یا افراد و کسب سود در طول زمان فراهم می کنند. این وب سایت های P2P به شما این امکان را می دهند که مشخصات اعتباری وام گیرندگان بالقوه را بررسی کنید و به شما کنترل کنید که می خواهید به چه کسانی پول قرض دهید.

وام دهی همتا به همتا می تواند یکی از ایده های درآمد غیرفعال مناسب باشد. با این حال، به یاد داشته باشید که همیشه ریسک نکول وام گیرندگان در بازپرداخت وام وجود دارد. بنابراین، با توجه به میزان تحمل ریسک خود پول قرض دهید.