بر اساس گزارش وب سایت HomeToGo، پورتال رزرو ویلا و هتل، 72 درصد از مسافران قصد سفر در فصل پاییز و زمستان را دارند که نسبت به سال 2022 میلادی 22 واحد افزایش داشته است. پیش بینی سفر پاییز و زمستان 2023-2024 این وب سایت نشان می دهد که مسافران آمریکایی و اروپایی برنامه های تعطیلات خود را بر اساس روندهای فعلی شکل می دهند.

سفرهای بین المللی یک انتخاب محبوب در بین مسافران است، تقریبا نیمی از پاسخ دهندگان به نظرسنجی HomeToGo اعلام کرده اند که قصد دارند در پاییز و زمستان به خارج از کشور سفر کنند. این داده ها نشان دهنده افزایش 10 درصدی سال به سال در حجم جستجوی بین المللی است.

مردم اغلب در هنگام سفر به صورت گروهی سفر می کنند. افزایش 20 درصدی در میانگین تعداد مهمانان (به طور متوسط ​​3 نفر) که به دنبال سفر در ماه های آینده هستند، ثبت شده است و تقریباً یک چهارم (23 درصد) مسافران مورد بررسی ذکر کرده اند که با خانواده خود سفر خواهند کرد یا یک گروه از دوستان.

افزایش سفرها در فصل پاییز

کارشناسان خاطرنشان کرده اند که فصل پاییز، که معمولاً فصل کم در نظر گرفته می شود، در بین مسافران محبوبیت فزاینده ای پیدا می کند. این به این دلیل است که آنها می توانند از مقاصد کمتر شلوغ، دمای خنک تر و قیمت های مقرون به صرفه تر استفاده کنند.

بیش از 70 درصد از مسافران می گویند که نسبت به سال های گذشته بیشتر از هزینه ها آگاه هستند، بنابراین زودتر رزرو می کنند و ترجیح می دهند خارج از فصل پرطرفدار سفر کنند. آنها همچنین تمایل دارند در خانه های تعطیلات خود آشپزی کنند. علاوه بر این، مسافران بیشتری اکنون از ابزارهای هوش مصنوعی برای برنامه ریزی سفرهای خود استفاده می کنند. یک نظرسنجی نشان می دهد که 63 درصد از مسافران آمریکایی و اروپایی ابزارهای هوش مصنوعی را برای برنامه ریزی تعطیلات خود در نظر می گیرند و با نگاه به آینده، 40 درصد از مسافران از قبل برنامه ریزی سفر برای تابستان آینده را آغاز کرده اند.