همانطور که حوزه هوش مصنوعی همچنان انسان ها در سراسر جهان را مجذوب خود می کند، منابع و کانال هایی برای آموزش در مورد فناوری های پیشرفته مانند ChatGPT به طور فزاینده ای در دسترس قرار می گیرند. یوتیوب به عنوان یک پلتفرم قدرتمند برای انتشار دانش شناخته می شود و کانال های متعددی برای آموزش کار با ChatGPT و هوش مصنوعی (AI) ساخته شده اند.

در این مقاله از مجله اینترنتی، با 5 کانال یوتیوب برای آموزش نحوه چت با ChatGPT و هوش مصنوعی آشنا خواهید شد.

1. کانال یوتیوب OpenAI

کانال رسمی OpenAI در یوتیوب یک معدن طلا برای افرادی است که به بات مکالمه ChatGPT علاقه دارند. شرکت OpenAI به طور منظم ویدیوهایی را منتشر می کند که شامل بررسی عمیق در این فناوری، به روز رسانی در مورد پیشرفت های تحقیقاتی و نمایش قابلیت های بات مکالمه ChatGPT است. این ویدیوها توسط متخصصان این حوزه ارائه می شوند و بینش های ارزشمندی را در مورد توسعه، برنامه ها و مسیرهای آینده ChatGPT ارائه می دهند. این کانال بیش از 750 هزار دنبال کننده دارد.

2. کانال یوتیوب Sentdex

کانال Sentdex که توسط هریسون چیس اجرا می شود، کانالی است که به خاطر آموزش های جامع خود در مورد طیف گسترده ای از موضوعات هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، از جمله بات مکالمه ChatGPT، شناخته می شود. هریسون چیس در کانال یوتیوب Sentdex مفاهیم پیچیده را به بخش های قابل هضم تقسیم می کند و درک و استفاده از این فناوری ها را برای مبتدیان آسان تر می کند. رویکرد عملی او اغلب شامل مثال های کد نویسی و برنامه های کاربردی در دنیای واقعی است که تجربه یادگیری عملی را ارائه می دهد. این کانال بیش از 1.28 میلیون دنبال کننده دارد.

3. کانال یوتیوب Two Minute Papers

کانال یوتیوب Two Minute Papers، به میزبانی Karoly Feher، خلاصه های سریع و آموزنده ای از مقالات تحقیقاتی در زمینه هوش مصنوعی، از جمله مقالات مرتبط با ChatGPT را ارائه می دهد. در حالی که این کانال طیف گسترده ای از موضوعات هوش مصنوعی را پوشش می دهد، منبعی عالی برای به روز ماندن در مورد آخرین پیشرفت ها در پردازش زبان طبیعی و درک زمینه علمی پشت فناوری هایی مانند ChatGPT می باشد. این کانال بیش از 1.5 میلیون دنبال کننده دارد.

4. کانال یوتیوب CodeEmporium

کانال CodeEmporium به رهبری دیوید فاستر، آموزش های عمیقی را در مورد هوش مصنوعی و یادگیری ماشین با تمرکز ویژه بر اجرای عملی ارائه می دهد. آموزش های دیوید اغلب شامل تمرین های کدنویسی و راه حل هایی است که به دنبال کنندگان کمک می کند نه تنها جنبه های نظری ChatGPT را درک کنند، بلکه تجربه عملی در ساخت و استقرار مدل های هوش مصنوعی نیز کسب کنند. این کانال بیش از 100 هزار دنبال کننده دارد.

5. کانال یوتیوب Lex Fridman

آقای Lex Fridman، یک دانشمند رایانه، محقق هوش مصنوعی و یکی از پادکسترهای معروف در اینترنت است. او گاهی اوقات ویدیوهای روشنگری را در کانال یوتیوب خود به اشتراک می گذارد. در حالی که کانال یوتیوب او به طور انحصاری بر بات مکالمه ChatGPT متمرکز نیست، بحث های او در مورد روندها، چالش ها و پیشرفت های هوش مصنوعی زمینه وسیع تری برای درک نقش مدل هایی مانند ChatGPT در زمینه هوش مصنوعی را فراهم می کند. کانال یوتیوب او بیش از 3.4 میلیون دنبال کننده دارد.