آیا تا به حال از خود پرسیده اید که چرا بسیاری مارک تواین را خیلی دوست دارند؟ به هر حال، او بیش از 110 سال است که مرده است.

شاید این به خاطر شوخ طبعی او است … هوش او … خرد او؟ برای من اما، این ترکیب هر سه مورد است.

به راحتی می توان به گذشته نگاه کرد و فقط شهرت و ثروت را دید، اما مارک تواین زندگی شاد و پر نشاطی داشت، پر از فراز و نشیب، پیچ و خم، بخت و اقبال.

مشکلات او زمانی به وجود آمد که روی چند چیز سرمایه گذاری کرد که باعث ورشکستگی او شد. (او بعداً همه چیز را به دست آورد، نگران نباشید.)

پس از آن، او تا پایان عمر این توصیه ها را کرد.

در این مطلب از مجله اینترنتی، پنج قانون مارک تواین برای یک زندگی سالم و شاد را برای شما بیان خواهیم کرد.

مارک تواین:

زندگی کوتاه است، قوانین را بشکنید. سریع ببخش، آهسته ببوس. عشق واقعی. بی اختیار بخند و هرگز از چیزی که باعث لبخند زدنت می شود پشیمان نشو.

مارک تواین

 

اما بهتر است هر یک را با جزئیات بیشتر برای لذت بردن از آن شرح دهیم.

1. قوانین را زیر پا بگذارید

فکر نمی کنم منظور مارک تواین به معنای واقعی کلمه باشد. بالاخره او عاشق بود نه مبارز.

بنابراین، به نظر می رسد منظور او این بود که قوانین سیستم های اعتقادی خودمان را زیر پا بگذاریم و از محدودیت ها، قضاوت ها و تعصبات رها شویم. چیزها را زیر سوال ببرید و جرات کنید بیشتر فکر کنید.

با بازتر بودن و ایجاد برابری و انصاف بیشتر قوانین جامعه را بشکنید.

 

2. سریع ببخش، به آرامی ببوس

شاید شما این دو را پشت سر گذاشته اید – سریع ببخش، آهسته ببوس.

پیام از هر طرف که باشد به همان اندازه قدرتمند باقی می ماند.

مارک تواین می گوید:

بیست سال بعد از کارهایی که انجام نداده اید بیشتر از کارهایی که انجام داده اید ناامید خواهید شد.

 

3. عشق واقعی

زندگی کردن یعنی دوست داشتن، عشق ورزیدن یعنی زندگی کردن.

در حقیقت، تنها دو راه برای زندگی وجود دارد، عشق یا ترس.

انتخاب عشق، سرگرم کننده تر است.

نیل دونالد والش، نویسنده سرشناس آمریکایی در این باره می گوید:

تنها دو انرژی در هسته تجربه انسان وجود دارد: عشق و ترس. عشق آزادی می بخشد، ترس آن را از بین می برد. عشق بیان کامل را دعوت می کند، ترس آن را مجازات می کند. عشق شما را همیشه دعوت می کند تا پیوندهای نادانی را بشکنید.

مارک تواین

4. بی اختیار بخندید

خندیدن استرس را کاهش می دهد و خلق و خو را روشن می کند و دوپامین و اکسی توسین ترشح می کند. عصب واگ نیز از طریق خندیدن فعال می شود زیرا ماهیچه های گلو را تحریک می کند.

بنابراین، زمانی را برای ایجاد شادی و خوشبختی در زندگی خود اختصاص دهید. شاید این به معنای خواندن یک کتاب خوب، گوش دادن به پادکست، تماشای یک فیلم، معاشرت با دوستان یا شرکت در یک کلاس یوگا خندان باشد.

هر چیزی که برای شما معنی دارد، آن را با تمام وجود و از صمیم قلب انجام دهید و از اینکه در طول راه بخندید نترسید.

جوزف کمبل، اسطوره شناس و استاد ادبیات آمریکایی می گوید:

اگر سعادت خود را دنبال کنید، خود را در مسیری قرار می دهید که همیشه در آنجا بوده و منتظر شما بوده است و زندگی که باید در آن زندگی کنید همان است که دارید می کنید.

 

5. هرگز از چیزی که باعث لبخند زدن شما می شود پشیمان نشوید

همانطور که هانتر اس. تامپسون می گوید:

زندگی نباید سفری به قبر باشد به قصد رسیدن ایمن در بدنی زیبا و به خوبی حفظ شده، بلکه باید در ابری از دود، به طور کامل از بین رفته، کاملاً فرسوده و با صدای بلند اعلان کند: «وای! چه سواری!»

 

نتیجه گیری

برای پایان، می خواهیم چند کلمه حکیمانه دیگر از خود مارک تواین را برای شما بیان کنیم. این کلمات به همان اندازه که به عنوان منبع الهام عمل می کنند، به عنوان یک هشدار نیز عمل می کنند.

اگر طنین انداز شدند، به دنبال افرادی باشید که کیفیت آنها را حفظ کنند. از دیگران انتظار داشته باشید که مطابق با زیبایی آنها رفتار کنند و سعی کنید برای دیگران آن شخص شوید.

مارک تواین

مارک تواین:

از افرادی که سعی می کنند جاه طلبی های شما را کوچک جلوه دهند دوری کنید. آدم های کوچک همیشه این کار را می کنند، اما واقعاً عالی ها به شما این احساس را می دهند که شما هم می توانید عالی شوید.