فقط پنج سال پیش، هیچ کس فکر نمی کرد که کار در خانه تبدیل به یک راه امیدوارکننده برای کسب درآمد شود. اما به لطف ظهور کسب و کارهای آزاد از راه دور، بسیاری از افراد حرفه ای از ترس رفت و آمدهای طولانی و شیطنت های غیر ضروری اداری اجتناب می کنند. در عوض، آنها لذت کسب درآمد از آسایش خانه خود را کشف می کنند.

به علاوه، کار در خانه باعث بهبود سلامت روان می شود. با توجه به وضعیت سلامت روان در کشور آمریکا، 71 درصد از کارگران اعلام کرده اند که کار در خانه استرس ناشی از رفت و آمد را کاهش می دهد، 75 درصد گفتند که کار در خانه با کاهش حواس پرتی در محیط کار، بهره وری را بهبود می بخشد، و 65 درصد از پاسخ دهندگان استرس کمتری را از سیاست شرکت گزارش کردند. علاوه بر این، یک نظرسنجی در سال 2023 میلادی توسط شرکت FlexJobs نشان داد که برای 56 درصد از پاسخ دهندگان کار از راه دور باعث بهبود سلامت روان آنها می شود.

مشاغل آزاد در سال 2022 میلادی در مجموع تا 28 درصد رشد کرده اند و ارتباطات، دفترداری و برنامه های طراحی گرافیک پیشرو هستند. اما کجا می توانید فرصت های پول سازی فوق العاده ای را پیدا کنید که می توانید با لباس خواب خود انجام دهید؟ و چگونه می دانید چه نوع مشاغلی در آنجا منتظر شما هستند؟

کسب درآمد در خانه

در ادامه این مقاله از مجله اینترنتی، 5 شغل فریلنسری در حال رشد و نکاتی برای شروع کسب درآمد در خانه آورده شده است.

1. تولید محتوا

اگر مهارت زیادی در نوشتن دارید، خوش شانس هستید. کسب و کارها در تمام صنایع به دنبال نویسندگان ماهر هستند تا به آنها کمک کنند تا از طریق وبلاگ نویسی و تولید محتوا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند. محتوا پادشاه است، به این معنی که رقابت مثل همیشه سخت است و تقاضای زیادی برای مهارت های ارتباطی مانند مهارت های شما وجود دارد.

آیا ممکن است بات مکالمه ChatGPT شغل شما را بگیرد؟ دلیلی برای آن وجود دارد! بهترین نویسندگان از آن به عنوان دستیار استفاده می کنند، نه یک نویسنده خلاق.

پلتفرم هایی مانند Upwork ،Freelancer، و Fiverr مکان‌ های عالی برای شروع تولید محتوا به عنوان فعالیت نویسندگی است. ابتدا یک اکانت در هر یک از این سایت ها بسازید سپس استعداد نویسندگی خود را به نمایش بگذارید و پس از تکمیل پروفایلتان، برای پروژه های نویسندگی پردرآمد پیشنهاد دهید. به یاد داشته باشید که انتظارات معقولی داشته باشید. اجرای اولین پروژه تولید محتوا در سایت های فریلنسری ممکن است چالش برانگیز باشد، اما انگیزه خود را از دست ندهید. هنگامی که توپ را به دست می آورید و مشتریان شما شروع به ارائه نظرات درخشان می کنند، شهرت شما مقدم بر شما خواهد بود.

2. طراحی گرافیک

آیا شما یک طراحی خلاق هستید که دوست دارد در سایت هایی مانند InDesign و Canva کسب درآمد کند؟ خوب، شما همچنین در موقعیتی عالی هستید که می توانید از طراحی لوگو، دارایی های بازاریابی و موارد دیگر کسب درآمد در خانه را تجربه کنید. سایت های 99designs و DesignCrowd دو زمین بازی هستند که می توانید از آنها برای نشان دادن استعدادهای خود و جذب مشتری استفاده کنید و روابط حرفه ای ایجاد کنید که می تواند فرصت های بیشتری را در آینده ایجاد کند.

نکته حرفه ای برای کسب درآمد در خانه:

در حالی که این وب سایت ها مکان های خوبی برای جستجوی شغل هستند، بهتر است از پلتفرم هایی مانند اینستاگرام، لینکدین و توییتر (یا همان X) برای ایجاد شبکه با دیگر طراحان گرافیک استفاده کنید. به گروه ها بپیوندید و در بحث های مرتبط شرکت کنید. تخمین زده می شود که حدود 85 درصد از مشاغل از طریق شبکه سازی پر می شوند، بنابراین هرگز قدرت شبکه سازی از طریق اینستاگرام یا یک اتصال جدید لینکدین را دست کم نگیرید.

3. مدیریت شبکه های اجتماعی

مدیران شبکه های اجتماعی قهرمانان گمنامی هستند که در پشت هر حضور آنلاین موفقی قرار دارند، مسئول ضبط و برنامه ریزی محتوای با کیفیت هستند که هویت برند را ایجاد می‌ کند، پایگاه مشتری را رشد می‌ دهد و در نهایت باعث افزایش درآمد می‌ شود. در واقع، امروزه بسیاری از کسب و کارها و به ویژه استارتاپ ها و شرکت های کوچک تر که بودجه لازم برای روش‌ های بازاریابی سنتی‌ تر را ندارند، از شبکه های اجتماعی به عنوان کانال اصلی بازاریابی خود استفاده می کنند، زیرا به همان اندازه مؤثر و ارزان هستند.

این بدان معناست که آنها به مهارت شما برای تولید یک کپشن جذاب در شبکه اجتماعی اینستاگرام یا پرش به روند بعدی TikTok نیاز دارند. شما می توانید لینکدین را مرور کنید تا فرصت های بی‌ شماری را برای متخصصان شبکه های اجتماعی مانند شما پیدا کنید.

اگر می خواهید نمونه کارها را بسازید، در Squarespace مشترک شوید. سازنده وب سایت کاربر پسند به شما کمک می کند چشم خلاق خود را به راحتی در یک مکان به رخ بکشید. در گوگل جستجو کنید تا ببینید سایر مدیران شبکه های اجتماعی مانند شما چگونه نمونه کارهای خود را سازماندهی کرده اند.

4. منابع انسانی

بخش منابع انسانی (HR) اغلب به عنوان ضربان قلب یک سازمان شناخته می شود. متخصصان منابع انسانی فرهنگ شرکت را شکل می دهند، استعدادهای برتر را جذب می‌ کنند و از عملکرد روزانه روان اطمینان می‌ دهند. در سال‌ های گذشته، کسب و کارها شروع به جستجوی فریلنسرهای منابع انسانی کرده‌ اند تا از تخصص آنها بدون تعهد به نقش‌ های حضوری و تمام وقت استفاده کنند. آنها مزایای استعدادهای انسانی انعطاف پذیر و تخصصی را تشخیص می دهند. این روند یک برد-برد است. متخصصان HR با تجربه می توانند مشاغل خود را متنوع کنند در حالی که به شرکت ها رویکردی مقرون به صرفه برای دستیابی به خدمات منابع انسانی رده بالا ارائه می دهند.

حتی با اندکی کاهش در سال 2022 میلادی، مشاغل آزاد از راه دور در زمینه منابع انسانی و استخدام هنوز جزو محبوب ترین ها هستند. اگر به جذب استعداد یا روابط کارمندان علاقه مند هستید و می خواهید به گروه کار از راه دور بپیوندید، به یاد داشته باشید که برنامه های خود را متناسب با الزامات خاص هر پلتفرم و پروژه هایی که به آنها علاقه دارید تنظیم کنید. ایجاد یک حضور آنلاین قوی، به نمایش گذاشتن خود مهارت‌ها و تعامل فعال با مشتریان بالقوه، شما را در موقعیتی عالی برای به دست آوردن نقش‌ های آزاد منابع انسانی قرار می‌ دهد.

5. حسابداری

در حالی که مردم معمولاً حسابداران را با یک محیط سنتی نه به پنج یا یک محیط شرکتی خفه کننده مرتبط می کنند، سال 2022 میلادی شاهد افزایش 28 درصدی فرصت‌ های شغلی آزاد از راه دور برای حسابداران بود. جذابیت حسابداری آزاد در استقلالی است که فراهم می کند و به کارشناسان اجازه می دهد پروژه ها، مشتریان و برنامه های خود را انتخاب کنند. بر خلاف موقعیت های تمام وقت سنتی، فریلنسرها می توانند مهارت های خود را در صنایع مختلف اعمال کنند و مجموعه مهارت های گسترده تری را به دست آورند. به علاوه، حسابداران آزاد می توانند از یک پایگاه مشتری جهانی بهره ببرند و از محدودیت های جغرافیایی فراتر روند که بی سابقه است.

وب‌سایت هایی مانند AccountingDepartment و Accountingfly در مشاغل حسابداری از راه دور تخصص دارند، در حالی که پلتفرم هایی مانند Upwork و Remote نقش‌ های مالی مختلفی را انجام می‌ دهند. ارتباط باز با مشتریان را حفظ کنید و کار با کیفیت بالا را ارائه دهید تا بتوانید کسب درآمد بیشتری در خانه داشته باشید.

نتیجه گیری

استقبال از دنیای مشاغل آزاد از راه دور فقط مربوط به عناوین شغلی نیست. این در مورد طرز فکری است که آماده سازگاری، یادگیری و پیشرفت در یک محیط کاری در حال تغییر است. با این 5 راه که پتانسیل بسیار زیادی برای کسب درآمد در خانه دارند، زمان آن فرا رسیده است که برای یک سفر پربار آماده شوید که به شما امکان می دهد بین کار، زندگی و آرزوهای شخصی تعادل برقرار کنید.