چشم انداز دیجیتال راه های متعددی را برای کسب درآمد اینترنتی ارائه می دهد و فرصت های شغلی به دلیل اتوماسیون و هوش مصنوعی در حال گسترش است. این مقاله از مجله اینترنتی اسید هولیک، به 5 راه کسب درآمد اینترنتی در سال 2024 میلادی خواهد پرداخت.

در سال 2024 میلادی، دنیای دیجیتال همچنان به ارائه راه های نوآورانه برای کسب درآمد اینترنتی ادامه می دهد و دوره ای از فرصت های بی‌سابقه را برای کارآفرینان و فریلنسرها رقم میزند. در عین حال، اخراج بسیاری از کارکنان موج جدیدی از کارآفرینان را تحریک می کند.

شرکت ها در حال گذار به سمت اتوماسیون هستند و هوش مصنوعی را برای ساده کردن عملیات یکپارچه می کنند. کسب و کارها کارمندان خود را اخراج می کنند و هوش مصنوعی را جایگزین آنها می کنند. یک نظرسنجی که نظرات بیش از 1500 کسب و کار کوچک در بریتانیا را جمع‌آوری کرد، نشان می دهد که 24 درصد از شرکت‌کنندگان برنامه هایی را برای جایگزینی برخی از کارکنان با هوش مصنوعی در 12 ماه آینده نشان دادند.

بدون شک، افزایش افراد بیکار ماهر در بخش های فناوری اطلاعات و بازاریابی منجر به افزایش کارآفرینان جدید و افرادی می شود که به دنبال فرصت های درآمد اینترنتی هستند.

این راهنمای مختصر 5 روش را برای سرمایه گذاری از پتانسیل گسترده اینترنت برای ایجاد درآمد نشان می دهد.

1. فریلنسینگ

فریلنسینگ به عنوان یک مسیر آسان برای ورود به دنیای درآمد اینترنتی عمل می کند که به حداقل سرمایه گذاری اولیه یا مهارت نیاز دارد. پیشرفت های هوش مصنوعی موانع ورود در میان حرفه ها را کاهش می دهد و تقریباً هر کسی را قادر می سازد تا درآمد ایجاد کند، به ویژه از طریق تولید محتوا.

این سهولت ورود، فریلنسینگ را به گزینه ای جذاب برای کارآفرینان مشتاق فاقد بودجه یا شبکه تبدیل می کند. با شروع کارهای ساده مانند مقاله نویسی، فریلنسرها می توانند با کسب مهارت های بیشتر درآمد خود را افزایش دهند.

با این حال، چالش در مبادله مستقیم زمان برای پول نهفته است، که ممکن است منجر به فرسودگی شغلی شود، زیرا درآمد زمانی که کار متوقف می شود، به استثنای زمان صرف شده برای کارهای غیرقابل پرداخت، متوقف می شود. با وجود این چالش ها، فریلنسینگ می تواند راه را برای رشد حرفه ای و فرصت های آینده هموار کند.

2. مشاوره کسب و کارها

انتقال از شغل فریلنسری به مشاور کسب و کارها نشان دهنده یک پیشرفت حرفه ای است. در واقع تغییر از پرداخت برای حجم کار به درآمد مبتنی بر تخصص. این تغییر با تمرکز بر ارائه مشاوره استراتژیک به مشتریان، درآمدهای بالاتری را برای زمان کمتر وظیفه محور امکان پذیر می کند.

مثلا صنعت سئو را در نظر بگیرید، جایی که متخصصان متعددی به عنوان مشاوران مستقل فعالیت می کنند. طبق یک مطالعه، مشاوران سئوی خوداشتغالی اندکی بیشتر از سئوهای آژانس یا داخلی درآمد دارند.

پتانسیل درآمد برای مشاور سئو به دلیل محدودیت در ظرفیت مشتری با حداکثر 5 تا 6 مشتری محدود شده است. این محدودیت درآمد سالانه سئوکارهای اروپایی یا آمریکایی را بین 50000 تا 250000 دلار تعیین می کند.

پتانسیل کسب درآمد به عنوان مشاور سئو سقفی دارد، اما می توان با ایجاد یک آژانس سئو و گسترش کسب و کار خود با کارمندان اضافی، این پتانسیل را به میزان قابل توجهی افزایش داد.

3. یک آژانس روابط عمومی دیجیتال ایجاد کنید

آژانس های روابط عمومی دیجیتال پول خوبی به دست می آورند. طبق یک مطالعه، میانگین قیمت یک کمپین روابط عمومی برای یک مشتری می تواند از 6000 تا 20000 دلار متغیر باشد.

ایجاد یک آژانس روابط عمومی دیجیتال یک سرمایه گذاری امیدوارکننده در بازار فعلی است، جایی که تقاضا برای خدمات روابط عمومی دیجیتال با کیفیت بالا در حال افزایش است. این مدل کسب و کار شامل ایمن‌سازی ویژگی های رسانه‌ای و قرارگیری برندها در نشریات و رسانه های مختلف است.

راه اندازی آژانس روابط عمومی دیجیتال با رویکرد درست در دسترس است. نکته کلیدی در جمع آوری تیمی است که قادر به ایجاد کمپین های جذاب و جمع آوری داده های قانع کننده باشد. اما یک هشدار وجود دارد – بیش از 42 درصد از روزنامه نگاران گزارش می دهند که روزانه بین 10 تا 100 مسابقه دریافت می کنند. برای غلبه بر سر و صدا، ایجاد روابط بلندمدت با روزنامه نگاران و ناشران را هدف قرار دهید. هنگامی که برای آنها ارزش قائل شدید، احتمال دارد دفعه بعد پیشنهاد شما را در اولویت قرار دهند.

4. وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی یک راه عالی و در عین حال جذاب برای کسب درآمد اینترنتی را معرفی می کند. برخلاف مدل های سنتی، این رویکرد نیازی به زمان معامله مستقیم برای پول ندارد.

در یکی از مقالات قبلی که در مورد کارآفرینی بود، تجربه خود را در مورد چگونگی کسب درآمد از طریق وبلاگ سابقم به اشتراک گذاشتم. درآمد من از منابع مختلف، از جمله تبلیغات نمایشی، بازاریابی وابسته و پست های حمایت شده به دست می آمد. در نهایت وبلاگ خودم را به قیمت بسیار مناسبی بفروش رساندم. تنوع بخشیدن به جریان های درآمد می تواند وبلاگ نویسی را به یک سرمایه گذاری کم خطر تبدیل کند.

برای کسانی که علاقه مند به موفقیت در بازاریابی وابسته هستند، توصیه من این است که روی محصولات با بازده بالا تمرکز کنند. به عنوان مثال، در حوزه سلامت، مکمل ها سودآور هستند و این بازار در حال رشد است.

5. یک مربی شخصی آنلاین شوید

بر اساس یک مطالعه، صنعت سلامت می تواند تا سال 2027 میلادی به 8.5 تریلیون دلار (رشد 57 درصدی) برسد. در کشوری مانند آمریکا، مربیان تناسب اندام بین 52 تا 93 هزار دلار در سال درآمد دارند.

این حقایق، این کسب و کار را به فرصتی عالی برای کسانی که مشتاق هستند تبدیل می کند.

آموزش شخصی آنلاین با رشد دیجیتالی رشد می کند، با پاسخگویی به تقاضا برای مربیگری تناسب اندام شخصی و از راه دور و امکان دسترسی به مشتریان جهانی، مسیری سودآور و رضایت بخش را ارائه می دهد.

سخن پایانی

در پایان، هر کاری را که انتخاب می کنید، هوش مصنوعی را نادیده نگیرید. از این فناوری برای افزایش کارایی و صرفه جویی در زمان خود استفاده کنید. هوش مصنوعی فقط یک تبلیغات یا یک روند نیست. این زمان حال است و در آینده به طور فزاینده ای یکپارچه خواهد شد. برای رقابتی ماندن، سازگاری با هوش مصنوعی ضروری است.

موفق باشید.