سال گذشته میلادی بیشتر شاهد بات های مکالمه مانند ChatGPT و تولیدکننده های تصویر بودیم، اما امسال ابزارهای مولد هوش مصنوعی که به ما در ایجاد و ویرایش ویدیوها کمک می کنند بسیار محبوب هستند.

ما در این مقاله قصد داریم شما را با ابزارهای تولید محتوا ویدیویی با هوش مصنوعی آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که این ابزارها به اندازه تولیدکننده های تصویر هوش مصنوعی پیشرفته نیستند، بنابراین فکر نکنید که فقط با تایپ عبارت: “یک فیلم جدید از جنگ ستارگان بساز”، یک فیلم جذاب و پرفروش برای شما ساخته شود.

در عوض، کاری که آنها انجام میدهند این است که بسیاری از کارهای مربوط به ویرایش ویدیو را خودکار می کنند، مانند برش فیلم، ترتیب مجدد صحنه ها، افزودن جلوه های صوتی، ایجاد زیرنویس و افزودن آواتار، گرافیک یا انیمیشن.

با این حال، این ابزارهای هوش مصنوعی تولیدکننده محتوای ویدیویی روز به روز قدرتمندتر و پیشرفته تر می شوند، پس چه کسی می داند که به زودی قادر به انجام چه کاری خواهند بود؟

چه بخواهید برای شرکت یا سازمان خود محتوای ویدیویی تولید کنید یا تلاش خود را برای تبدیل شدن به استنلی کوبریک بعدی امتحان کنید، در این مقاله با 5 ابزار هوش مصنوعی مولد برای تولید محتوای ویدیویی آشنا خواهید شد.

5 ابزار AI برای تولید محتوای ویدیویی

1. هوش مصنوعی Synthesia

Synthesia یک ابزار ویدیویی مولد هوش مصنوعی است که مخصوصاً برای ایجاد آواتارهای دیجیتال و زنده کردن آنها با صدا و انیمیشن واقعی بسیار عالی است. این ابزار هوش مصنوعی بیشتر توسط کسب و کارها برای تولید محتوای آموزشی و همچنین توسط بازاریابان برای تولید محتوای تبلیغاتی استفاده می شود، و همچنین یک انتخاب عالی برای ویدیوهای کاربردی خواهد بود.

هوش مصنوعی Synthesia آواتارهایی که ایجاد می کند می توانند به چندین زبان و لهجه، با حرکات و حالات صورت متقاعدکننده صحبت کنند. این بدان معناست که ایجاد محتوا و سپس بومی سازی سریع آن برای بازارها، محصولات و خدمات مختلف آسان است. استفاده از آن نسبتاً آسان است و شما به سادگی متن را تایپ می کنید و می شنوید که به شما گفته می شود. مانند بسیاری از ابزارهایی که در این مقاله به شما معرفی خواهیم کرد، Synthesia یک حساب کاربری رایگان ارائه می کند که به شما امکان دسترسی به بسیاری از ویژگی های اساسی را می دهد، به این معنی که می توانید قبل از خرج کردن پول به راحتی متوجه شوید که برای شما مناسب است یا خیر.

2. هوش مصنوعی Descript

Descript به عنوان یک استارتاپ که توسط یکی از بنیانگذاران Groupon راه اندازی شده است، چیزی شبیه به یک بازیگر مخرب در بازار ویدیوهای مولد است. با به دست آوردن شهرت به عنوان یک ابزار قدرتمند برای سازندگان محتوای رسانه های اجتماعی و کاربران TikTok، به نقطه ی شیرین بازاریابی رسیده است، اما در طیف گسترده ای از موارد استفاده شرکتی و آموزشی نیز استفاده می شود.

کاربران هوش مصنوعی Descript با یک اسکریپت شروع می کنند و سپس ویدیوی خود را در آنجا می سازند. شما فقط فیلمی را که می توان با هوش مصنوعی دستکاری و تقویت کرد، و همچنین صدایی که می تواند از متن وارد یا تولید شود، با تقلید از صدای کاربر وارد می کنید. سپس می توانید به سادگی با برش و جابجایی متن، جدول زمانی را ویرایش و دوباره مرتب کنید.

Descript با کاربر پسند بودن و طیف وسیعی از ویژگی ها از سایر ابزارهای ویرایش ویدیوی هوش مصنوعی متمایز است. به ویژه ابزارهایی که به صورت آنلاین رایگان در دسترس هستند. همه چیز به گونه ای تنظیم شده است که شروع به تولید و ویرایش ویدیوها برای هر کسی سریع خواهد بود. ویژگی های کاربردی مانند تصحیح تماس چشمی و صدای با کیفیت استودیو با یک کلیک، نشانه هایی هستند که تیم به دنبال افزودن نوآوری های ارزشمند با تکامل ابزار است.

3. Adobe Premiere Pro با Sensei

نمونه دیگری از ابزار استاندارد که یک تغییر هوش مصنوعی مولد برای عصر مدرن داده شده است. Adobe Premiere Pro مدت‌هاست که یک ابزار ویرایش ویدیو برای حرفه ای ها و علاقه‌مندان بوده است و اکنون دارای مجموعه ای از ویژگی های جدید است که توسط پلتفرم هوش مصنوعی Sensei Adobe تولید شده است.

عملکردهایی مانند رونویسی، درج و ترتیب مجدد صحنه های ویدیویی، تصحیح رنگ و تنظیم صدا، مانند میکس موسیقی برای مطابقت با زمان تصاویر، اکنون می توانند با استفاده از زبان طبیعی ساده و خودکار شوند. همچنین دارای ویژگی تبدیل متن به گفتار است که فرآیند ایجاد زیرنویس و رونوشت را ساده می کند.

این باعث کاهش زمانی می شود که تولیدکنندگان محتوای ویدیویی باید برای کارهای دستی صرف کنند و به آنها اجازه می دهد بر روی عناصر خلاقانه تری از کار خود تمرکز کنند. شرکت Adobe در حال استفاده از هوش مصنوعی مولد است و ابزارها و قابلیت هایی را در کل مجموعه Creative Cloud خود اضافه می کند و تولید ویدیو تنها یکی از حوزه هایی است که امروزه در آن پیشرو می باشد.

4. هوش مصنوعی Pictory

هدف ابزار Pictory خودکار کردن فرآیند تبدیل اسکریپت ها و وبلاگ ها به ویدیو با حداقل تلاش کاربر است. برای کسانی که می خواهند ویدیوهای سریع و جذاب برای بازاریابی یا فقط برای سرگرمی بسازند، عالی است. همچنین می تواند توسط مربیان و سازندگان دوره های آنلاین برای ساختن ویدیوهای آموزشی پر جنب و جوش استفاده شود.

یکی از کارهایی که این ابزار هوش مصنوعی در آن تخصص دارد، ایجاد خودکار حلقه های برجسته است که مهمترین، هیجان‌انگیزترین یا جالب‌ترین لحظات ویدیوهای طولانی‌تر را به نمایش می گذارد. سپس تغییر سریع آنها به عنوان تریلر یا کلیپ اجتماعی برای جذب بینندگان بیشتر آسان می شود.

هوش مصنوعی Pictory به وضوح قرار است سر و صدای زیادی در دنیای بازاریابی ایجاد کند، و ابزارهای زیادی وجود دارد که متناسب با نیازهای بازاریابان طراحی شده اند. کاربرپسند بودن یکی از ویژگی های کلیدی این ابزار است که بر ساده ساختن نوع ویدیوهایی که میلیون ها کسب و کار در سراسر جهان روزانه به آن نیاز دارند، تمرکز دارد.

5. هوش مصنوعی Runway

Runway با ابزارهای دیگری که در این مقاله معرفی کردیم متفاوت است. زیرا تا حدی هوش مصنوعی تولیدکننده متن به ویدیو را ساده ارائه می دهد. این به این معنی است که می توانید عبارت: “طلوع خورشید از ساحل” را تایپ کنید تا یک ویدیوی کاملا مصنوعی ایجاد کند. از طرف دیگر، می توانید یک تصویر را آپلود کرده و آن را زنده کنید.

ممکن است که گاهی اوقات نتایج دقیقاً آن چیزی نباشد که انتظارش را داشتید، اما با این وجود چشمگیر هستند، و فکر کردن به اینکه این فناوری در آینده ای نه چندان دور چه توانایی هایی خواهد داشت، بسیار جذاب است. همانند بات مکالمه ChatGPT و هر ابزار هوش مصنوعی مولد با ورودی مبتنی بر زبان، نتایج را می توان با صرف زمان برای یادگیری بهترین راه های ارتباط با آنچه که می خواهید انجام دهد، تا حد زیادی بهبود بخشید.

سایر ابزارهای ویدیویی مولد هوش مصنوعی

فراتر از 5 ابزار ذکر شده در بالا، بسیاری از ابزارهای دیگر به سرعت در حال توسعه در زمینه ایجاد ویدیوهای هوش مصنوعی مولد هستند که قابل توجه ترین آنها به دلیل مشارکت و قابلیت های نوآورانه آنها در زیر ذکر شده است.

1. Colossyan: محتوای مصنوعی را برای یادگیری در محل کار ایجاد کنید.

2. Deepbrain: آواتارهای مجازی و رسانه های مصنوعی تولید شده توسط هوش مصنوعی با هدف کاربران شرکتی و تجاری.

3. Designs.AI: گرافیک، ویدیو، لوگو و سایر دارایی های طراحی را تولید کنید.

4. Elai: ابزار ویدیویی مولد برای طراحی فیلم های آموزشی.

5. Filmora: مجموعه کامل ویرایش ویدیو با هوش مصنوعی با کمک خلبان ربات چت برای کمک به شما.

6. Flexclip: طیف خوبی از الگوها و منابع را ارائه می دهد که شروع کار با ویدیوی هوش مصنوعی را آسان می کند.

7. Fliki: تبدیل متن به گفتار و فیلم واقعی. می توانید در چند دقیقه فیلم بسازید.

8. Heygen: عکس های سخنگو و دیگر ترفندهای ویدیویی جالب هوش مصنوعی ایجاد کنید.

9. Invideo: با استفاده از یک رابط کاربری ساده و الگوهای از پیش ساخته شده، ویدیوها را ایجاد کنید.

10. Lumen5: ابزاری مبتنی بر وب که متن را به ویدیوهای جذاب تبدیل می کند.

11. OpusClip: به طور خودکار ویدیوهای طولانی مدت را به کلیپ های ویروسی کوتاه و خاص تبدیل می کند.

12. Peech: از کتابخانه محتوای موجود خود برای پادکست ها، وبینارها یا شبکه های اجتماعی ویدیوهای مارک دار ایجاد کنید.

13. Synthesys: آواتارها و صداهای حرفه ای مبتنی بر هوش مصنوعی تولید کنید.

14. Timebolt: با حذف صداها، قطع سریع صحنه ها و افزایش سرعت در زمانی که عمل کند است، ویدیوها را هیجان‌انگیزتر کنید.

15. Veed.io: با افزودن زیرنویس ها و زیرنویس های خودکار، پاکسازی مشکلات صوتی و ویرایش هوش مصنوعی، محتوای ویدیو را تقویت کنید.

16. Visla: با عملکردهای هوش مصنوعی مانند تولید خودکار از اسکریپت ها، صداگذاری زبان طبیعی و عملکرد مشترک، ویدیوهای حرفه ای ایجاد کنید.

سخن پایانی

همانطور که در مسیر هوش مصنوعی مولد و تأثیر آن بر تولید ویدیو سفر می کنیم، واضح است که ابزارهایی که بررسی کرده ایم فقط نوک کوه یخ هستند. مجموعه ای از ابزارهای نوظهور که به سرعت در این فضا در حال توسعه هستند، نوید ایجاد انقلاب بیشتر در نحوه ایجاد، ویرایش و تصور محتوای ویدیویی را می دهد.

پتانسیل هوش مصنوعی مولد در تولید ویدیو بسیار زیاد است و با پیشرفته تر شدن و در دسترس تر شدن این ابزارها، ما در آستانه عصر جدیدی از داستان گویی و تولید محتوا هستیم.