به تازگی سایت Travel Weekly فهرست قوی ترین و برترین آژانس های مسافرتی سال 2022 میلادی را منتشر کرده است. این سایت به صورت سالانه فهرستی از بزرگترین و موفق ترین شرکت های حوزه سفر و گردشگری را بر اساس فروش آن ها رتبه بندی می کند. این رتبه بندی برای سال 2022 میلادی تصویر روشنی از اینکه کدام شرکت ها در صنعت گردشگری پیشرو هستند را نمایش می دهد. تأثیر مداوم همه‌ گیری بیماری کرونا، باعث شد تا این سایت در سال گذشته روند رتبه‌ بندی شرکت ها را متوقف کند، زیرا بسیاری از آژانس‌ های مسافرتی حتی نتوانستند به حداقل آستانه فروش سنتی را که باید در نظر گرفته می‌ شد برآورده نمایند. اما از آنجایی که مسافرت ها از اواسط امسال رو به بهبود بوده است، این بهترین زمان بود، تا دوباره رتبه بندی ها انجام شود و آژانس های مسافرتی برتر معرفی شوند.

 

Booking Holdings

1. Booking Holdings

یک رویداد پرحادثه اما پربار در سال 2021 میلادی باعث شد تا Booking Holdings تابستان امسال به رتبه اول برترین آژانس های مسافرتی دست یابد. میزان فروش این آژانس مسافرتی در سال 2021 میلادی به 76.6 میلیارد دلار آمریکا رسید. علاوه بر آن، این شرکت 27.3 میلیارد دلار رزرو ناخالص سفر در سه ماهه اول سال امسال را گزارش نمود که نشان دهنده افزایش 130 درصدی نسبت به سال قبل بوده و بالاترین مبلغ فصلی در تاریخ این شرکت است. این شرکت در سال 1996 میلادی بصورت سهامی عام تاسیس شده است و بیش از 20 هزار نفر کارمند دارد. خدمات Booking Holdings هم اکنون در 200 کشور جهان در دسترس است.

 

Expedia Group

2. Expedia Group

رتبه دوم متعلق به Expedia می باشد. این شرکت بزرگ آمریکایی، در سال 2022 میلادی پس از گزارش 72.4 میلیارد دلاری فروش در سال 2021، رتبه نخست را از دست داد. سهام این شرکت که به صورت عمومی معامله می شود دارای زیر مجموعه هایی مانند Expedia، Hotels.com، Orbitz، Travelocity، Vrbo، Trivago و Hotwire است.

 

American Express Global Business Travel

3. American Express Global Business Travel

رتبه سوم از برترین و قویترین آژانس های مسافرتی در دنیا متعلق به شرکت American Express Global Business Travel است. این شرکت آمریکایی با بیش از 13500 کارمند در 140 کشور فعالیت دارد. در سال 2021 میلادی نیز این شرکت در رتبه سوم قرار داشت. American Express GBT در سال 2021 میزان فروش خود را 7.1 میلیارد دلار آمریکا و نرخ حفظ مشتری را 95 درصد گزارش کرده است.

 

BCD Travel

4. BCD Travel

این شرکت مسافرتی با حضور در بیش از 100 کشور جهان و 13000 کارمند در رتبه چهارم قرار دارد. BCD Travel پس از گزارش 6.5 میلیارد دلاری فروش در سال 2021 میلادی، یک پله نسبت به سال 2020 بهتر شده است. این شرکت در سال 2021 میلادی با امضای توافقنامه با شرکت دلتا ایرلاینز راهکار جدیدی را برای حمل و نقل کارمندان خود رقم زد.

 

cwt

5. CWT

رتبه پنجم از برترین آژانس های مسافرتی متعلق به شرکت خصوصی CWT است، که علیرغم اجرای پرونده ورشکستگی فصل 11 در سال 2021 میلادی، این رتبه را بدست آورده است. با این حال، این شرکت با سرمایه گذاری جدید به مبلغ 350 میلیون دلار همراه شد و شاهد بهبودی مداوم در سفرهای تجاری است. این شرکت با 18000 کارمند در 145 کشور دنیا در حال خدمت رسانی در حوزه صنعت هوایی و گردشگری است.