ژاپن کشوری قابل احترام به حساب می آید، اما یکی از دلایلی که باعث می شود ژاپنی ها از نظر خارجی ها بسیار مثال زدنی باشند، توجهی است که هر ژاپنی به خود می کند.

ژاپنی ها همیشه در حال تلاش هستند تا خوب دیده شوند. آنها هرگز در مذاکرات تجاری یا زمانی که از آنها درخواست خدمات می شود، از عبارت “نه” استفاده نمی کنند. تنها به این دلیل که امتناع از آن بی ادبی به نظر می رسد. علاوه بر ویژگی های اخلاقی که برای مردم ژاپن مهم است، ظاهر فیزیکی نیز مهم است. با این حال، ژاپنی ها فقط به دلیل وسواس ظاهری بدنی در وضعیت خوبی نیستند.

حتی اگر آنها می توانستند از این ذهنیت خلاص شوند، ژاپنی ها هنوز سالم خواهند بود. عوامل بسیاری وجود دارند که طول عمر و خوش فرم بودن ژاپنی ها را توجیه می کند، اما در این مقاله 2 راز ساده ژاپنی برای داشتن زندگی سالم تر را برای شما بیان خواهیم کرد.

 

ژاپنی ها زیاد عرق می کنند

شاید به دلیل ژنتیک است که شرق آسیایی ها بیشتر از بقیه مردم جهان عرق می کنند.

خانم هانا اوکازاکی که در زمینه تناسب اندام فعالیت می کند، در این باره می گوید:

با ژاپنی بودن والدینم، وقتی این موضوع را فهمیدم، ژن هایم را نفرین کردم. به همین دلیل، همه دختران در دبیرستان و دانشگاه وقتی در کلاس ورزش بودیم با نفرت به من نگاه می کردند.

او همچنین می گوید:

امروز من هم مانند دیگر ژاپنی ها با این خجالت زندگی می کنم. من حتی فکر می کنم که با این ناراحتی، خطر چاق شدن بیشتر است زیرا باید به طور منظم نوشیدنی بنوشیم. ما می توانیم تمایل بیشتری برای دستیابی به نوشابه هایی مانند آمریکایی ها داشته باشیم. اما ژاپنی ها با نوشیدن چای مشکل را حل می کنند. نه چای وارداتی از انگلستان، بلکه چای سبز با سنتی که چینی ها در حدود 1200 سال پیش به آن منتقل کرده اند.

نوشیدن چای ریشه در فرهنگ ژاپن دارد، چه سرد و چه گرم یا بدون قند. نوشیدن آن برای آبرسانی زیاد توصیه نمی شود زیرا اثری مشابه قهوه با کافئین دارد، اما مصرف آن تقریباً روزانه است. یک ژاپنی به طور متوسط ​​سالانه 1 کیلوگرم چای سبز مصرف می کند که معادل حدود 1 فنجان چای سبز در روز است.

طبق عادت، ژاپنی ها دوست دارند نوشیدنی های بدون قند بنوشند، از این رو سلامتی آنها خوب است.

 

ژاپنی ها جویدن را دوست دارند

ژاپنی ها در تهیه غذاهای خوشمزه با بافت های مختلف بسیار خوب عمل می کنند. غذاهای نرم و جویدنی مانند موچی، خیار شور، کباب گوشت گاو و … .

این مربی تناسب اندام درباره غذا خوردن می گوید:

غذای جویدنی مورد علاقه من سالاد چتر دریایی است. آیا می توانید اولین نیش سنگدان را تصور کنید؟ بافت شبیه به هم است، اما چتر دریایی حتی تندرست تر است. شما بافت اولین لقمه سنگدان را دارید تا از گلو پایین برود. با سبزیجات در یک وینیگرت ملایم ترشی شده، لذت خوشمزه بی پایان ادامه می یابد تا زمانی که تصمیم به بلعیدن بگیرید.

بسیاری از غذاها جویدن را بیشتر از حد معمول راحت تر می کنند. طبق گفته خانم اوکازاکی او مقدار دقیقی برای تعداد دفعاتی که آمریکایی ها در روز می جوند، پیدا نکرده است تا بتواند آن را با ژاپنی ها مقایسه کند. اما طبق مطالعات انجام شده در ژاپن، مردم این کشور به طور متوسط ​​قبل از جنگ جهانی دوم 1420 بار در هر وعده غذا می جویدند. اما امروزه تعداد آن تقریبا 620 بار کاهش یافته است. دلیل اصلی این کاهش، استقبال از غذاهای غربی در فرهنگ ژاپنی است. این می تواند نشان دهد که تعداد دفعاتی که غربی ها می جوند کمتر از ژاپنی ها خواهد بود.

مردم آمریکایی سعی می کنند برای میان وعده های سالم و همچنین خوب جویدن سبزیجات خام مانند کرفس یا هویج بچه بخورند. به نظر می رسد که آنها باید انتخاب های سالم تری برای جویدن بیشتر از حد معمول داشته باشند. در سالاد، می توانیم کلم، جلبک دریایی، سبزیجات تخمیر شده مانند کیمچی یا شاخه های بامبو اضافه کنیم. از نظر یک راه حل ساده و ارزان تر، در کشور فرانسه، سالاد هویج بسیار محبوب است.

خانم اوکازاکی می گوید:

من سالاد لوبیا سبز را با میسو بسیار دوست دارم که یک غذای معمولی در ژاپن محسوب می شود. اما یکی از رازهای ساده ژاپنی برای داشتن زندگی سالم تر جویدن زیاد غذا است.

نتیجه گیری

ممکن است رازهای زیاد دیگری برای سالم بودن به اندازه ژاپنی ها وجود داشته باشد. ما برای شروع، 2 عادت ژاپنی را برای شما بیان کردیم که درک آنها نیز راحت تر است. اگر شما خوانندگان مجله اینترنتی، نکات دیگری برای داشتن زندگی سالم تر دارید، مانند نوشیدنی سالم مورد علاقه خود یا دستور پختی که نیاز به جویدن خوب دارد، در قسمت نظرات با ما اشتراک بگذارید.