ورزش برای یک زندگی طولانی مدت و سالم ضروری است، اما رژیم غذایی مهمترین عامل در افزایش طول عمر انسان ها می باشد. شما تا زمانی که غذای مناسبی نخورید، ورزش کارساز نخواهد بود، زیرا هرگز نمی توانید با یک رژیم غذایی به موفقیت خاصی دست پیدا کنید.

شما باید یک رژیم غذایی سالم و مغذی داشته باشید تا ورزش جادوی خود را انجام دهد، بدون آن شما کار سخت خود را هدر می دهید. به همین جهت، این 2 ترفند را در رژیم غذایی خود انجام دهید تا بیشترین مزایای رژیم ورزشی خود را به دست آورید.

1. خطر مرگ خود را تا 45 درصد کاهش دهید

رژیم غذایی معمولی ما شامل سه وعده غذایی و دو میان وعده است، آنقدر از ما در برابر حملات گرسنگی محافظت می کند که اکنون نمی توانیم گرسنگی را تحمل کنیم. مهم نیست که رژیم غذایی شما ترکیبی از تمام مواد مغذی کامل باشد، زندگی شما را طولانی نمی کند مگر اینکه یاد بگیرید که چگونه گرسنگی خود را مدیریت کنید.

ما تمام دستاوردهای جادویی گرسنگی را از دست می دهیم. گرسنگی دوره ای می تواند با کاهش نرخ مرگ و میر ناشی از همه علل تا 45 درصد، طول عمر شما را افزایش دهد.

دوره های منظم گرسنگی می تواند سلامت شما را بهبود بخشد و امید به زندگی شما را افزایش دهد. بنابراین، آستانه گرسنگی خود را افزایش دهید. مهم نیست که کدام نوع روزه را ترجیح می دهید تا زمانی که گرسنگی دوره ای را تمرین کنید.

  • بیشتر گرسنه باشید

شما باید انواع مختلف گرسنگی مانند روزه گرفتن را امتحان کنید تا راحت ترین شکل را پیدا کنید.

میتوان روزانه 14 ساعت روزه متناوب را بدون هیچ مشکلی تمرین کرد، اما از 24 ساعت به بعد مطمئنا سخت خواهد بود. برخی افراد بدون صبحانه احساس زامبی بودن می کنند در حالی که برخی دیگر بدون صبحانه موفق می شوند.

هر شخصی وضعیت متفاوتی دارد، بنابراین شما باید چند تغییر را امتحان کنید تا بفهمید چه چیزی برای شما بهتر خواهد بود. یادگیری مقابله با گرسنگی به شما کنترل نفس و اراده را نیز می آموزد. بنابراین، هر روز کمی بیشتر گرسنه باشید.

2. از داغ ترین رژیم غذایی برای افزایش طول عمر پیروی کنید

رژیم غذایی برای افزایش طول عمر بسیار مهم است. شما به راحتی می توانید با چیزی که می خورید سلامتی خود را نابود کنید یا سلامتی خود را حفظ کنید. رژیم غذایی ایده آل برای افزایش طول عمر شامل میوه ها، سبزیجات، چربی های سالم، ماهی و کمی گوشت است.

این رژیم در بسیاری از نقاط مختلف جهان برای افزایش طول عمر دنبال می شود. اما بنا به دلایلی افرادی که گوشت کمتری می خورند در سنین پیری رشد می کنند. این افراد صد ساله خطر ابتلا به بیماری های وحشتناکی مانند آلزایمر، سرطان روده بزرگ، بیماری های قلبی و چاقی را کاهش می دهند.

ثابت شده است که مصرف کمتر گوشت قرمز با کاهش شانس بسیاری از بیماری های مزمن مانند چاقی، سرطان و دیابت، طول عمر را افزایش می دهد.

  • یک انعطاف پذیر شوید

تمرکز خود را به سمت انعطاف پذیر بودن معطوف کنید، مانند کسی که از رژیم غذایی عمدتا گیاهی استفاده می کند. سعی کنید ماهی را جایگزین گوشت قرمز کنید و بیشتر روی رژیم غذایی پر از گیاه تمرکز نمایید.

لازم نیست مصرف گوشت را برای همیشه قطع کنید، فقط کاهش مصرف گوشت قرمز می تواند به شما کمک کند زندگی طولانی تری داشته باشید. وعده های غذایی خود را حول پروتئین های گیاهی متمرکز کنید تا طول عمر خود را به حداکثر برسانید.

بهترین ورزش برای افزایش طول عمر: تمرینات هیت (HIIT)

ورزش شما را جوان و سالم نگه می دارد، جادوی آن قابل انکار نیست. اما هیچ ورزشی مانند تمرینات هیت (HIIT) طول عمر شما را افزایش نمی دهد. تمرینات با شدت بالا در مورد طول عمر بهترین عملکرد را دارند، زیرا سیستم دفاعی سلول ها را فعال می کند که آنها را در برابر پیری و بیماری ها محافظت می کند.

این مطالعه نشان داد که تمرینات هیت (HIIT) با محافظت از میتوکندری، که به عنوان نیروگاه سلول نیز شناخته می شود، بهترین عملکرد را در بهبود و کاهش سن در سلول ها داشته است. به همین دلیل، چند جلسه از تمرینات هیت (HIIT) عذاب آور خالص و بدون تقلب را به برنامه تمرینی خود اضافه کنید. از هر ثانیه آن متنفر خواهید شد تا زمانی که مزایای آن را احساس کنید.

تمرینات هیت (HIIT) ذهن شما را از مشکلات و هرج و مرج دور می کند و تنها در 20 دقیقه به شما انرژی می دهد تا با زندگی کنار بیایید. به همین جهت بهتر است که به خودتان لطف کنید و یک جلسه تمرینات هیت را به برنامه ورزشی خود اضافه نمایید.

سخن نهایی

ورزش یک راه مطمئن برای داشتن یک زندگی سالم طولانی است. اما بدون رژیم غذایی مناسب ارزش زیادی نخواهد داشت.

بنابراین، غذاهای ناسالم را کمتر و سبزیجات سالم را بصورت بیشتری مصرف کنید و گرسنگی را به هنجار جدید تبدیل کنید. تنها زمانی که گرسنه هستید غذا بخورید. به یاد داشته باشید که حداقل دو جلسه تمرینات هیت (HIIT) را هر هفته انجام دهید.