تغییرات آب و هوایی تهدیدی است که به طور قابل توجهی بر هر یک از ما تأثیر می گذارد و خطرات محیط رو به زوال ما انسان ها روز به روز نگران کننده تر می شود. اگر نسبت به تغییرات وضعیت کره زمین احساس گناه، اضطراب، غم و عصبانیت می کنید، مطمئنا تنها نیستید. پاسخ این نیست که از دنیای طبیعی دوری کنید. بلکه رفتن به سمت آن است.

ارتباط با محیط زیست می تواند به کاهش استرس و افزایش سلامت روان ما کمک کند. این مقاله از مجله اینترنتی، به بررسی این موضوع می پردازد که چرا کمک به محیط زیست مهم است، مزایای مراقبت از زمین مشترک ما و راه هایی که می توانید در آن مشارکت داشته باشید.

چرا کمک به محیط زیست مهم است؟

تغییرات آب و هوایی به نقطه خطر بی سابقه ای رسیده است. ما به طور روزانه در سطح جهان شاهد افزایش دما، خشکسالی های گسترده و بلایای طبیعی شدید هستیم که همگی نشانه هایی از محیط پربار ما هستند.

تغییرات اقلیمی یک موضوع فردی نیست، بلکه یک موضوع جمعی و جهانی است که هر یک از انسان ها را تحت تاثیر خود قرار می دهد. وقتی همه ما نقش خود را در کمک به محیط زیست انجام می دهیم، سلامت زمین خود را به سمت و سوی بهتری تغییر می دهیم.

علاوه بر این، کمک به محیط زیست می تواند به ما کمک کند تا در میان پدیده ای که بسیار ترسناک و غیرقابل کنترل است، احساس کنترل و اختیار کنیم.

فواید کمک به محیط زیست

کمک به محیط زیست نه تنها برای کره خاکی ما مفید است، بلکه برای سلامت روحی و جسمی ما نیز بسیار مفید است. وقتی به محیط زیست اهمیت می دهیم، اغلب درگیر دنیای طبیعی هستیم، چه بیرون رفتن برای تمیز کردن ساحل یا پرورش غذای خودمان.

از طریق بیرون بودن و فعال شدن در طبیعت، می توانیم فواید سلامت روحی و جسمی را تجربه کنیم.

مزایای سلامت روان

وقتی صحبت از هدایت احساسات همراه با تغییرات آب و هوایی می شود، درگیر شدن در رفتارهای طرفدار محیط زیست می تواند در مدیریت احساسات دردناک موثر باشد.

صرف زمان برای پرورش محیط زیست می تواند به عنوان نوعی امید در نظر گرفته شود که برای حفظ سلامت روان ما بسیار مهم است. امید به ما پیشنهاد نمی کند که ما فقط آرزوی تغییر را داشته باشیم. در عوض، امید یک فرآیند فعال است که در آن ما ایمان به توانایی تغییر را از طریق درگیر شدن در رفتارهای طرفدار محیط زیست حفظ می کنیم.

در حالی که انتظار می رود احساسات پیچیده و چالش برانگیز در مورد تغییرات آب و هوایی داشته باشد، شروع به درگیر شدن در راه حل می تواند بسیار مفید باشد.

مزایای سلامت جسمانی

تغییرات آب و هوایی به ویژه برای سلامت جسمانی ما مضر است. آلودگی هوا، کاهش کیفیت غذا و آب و استرس، همگی تهدیدی برای سلامت جسمانی ما هستند.

انجام اقدامات مثبت برای جبران تغییرات آب و هوایی می تواند به نوبه خود، تهدیداتی را که تغییرات محیطی برای سلامت جسمانی ما ایجاد می کند، کاهش دهد.

علاوه بر این، کشف راههای کمک به محیط زیست می تواند منجر به رفتارهای سالم شود. باغبانی یک فعالیت بدنی عالی است و پرورش غذای خود باعث افزایش مصرف میوه و سبزیجات می شود.

فواید بیرون رفتن چیست؟

بیرون رفتن از خانه برای سلامت روحی و جسمی ما فوق العاده مهم است. گذراندن زمان در طبیعت می تواند منجر به خستگی شناختی کمتر، کاهش خطر ابتلا به بیماری های روانی، بهبود خلق و خو و افزایش عزت نفس شود.

حتی به سادگی نور خورشید می تواند مزایای زیادی برای سلامت روان داشته باشد. قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند خستگی و علائم افسردگی را کاهش دهد.

وقتی صحبت از سلامت جسمانی می شود، فعالیت در فضای باز می تواند منجر به کاهش فشار خون، ضربان قلب و آدرنالین شود.

در نظر بگیرید که چگونه می توانید به بیرون بروید و به محیط زیست کمک کنید. به عنوان مثال، داوطلب شدن در یک حفاظتگاه طبیعی یا کمک به کاشت درختان با یک سازمان محلی، دو روشی است که می توانید به بیرون بروید و رفتارهای طرفدار محیط زیست داشته باشید.

راه هایی برای کمک به محیط زیست

همانطور که قبلا گفته شد، امید نیاز به عمل دارد. با روحیه حرکت به سمت شفای کره زمین و رفاه جوامعمان، یافتن راه هایی برای مشارکت در کمک به محیط زیست ضروری است.

در زیر چند ایده برای کمک به محیط زیست وجود دارد:

1. به یک باغ اجتماعی بپیوندید.

باغ های اجتماعی به ایجاد غذای سالم و کاهش استرس ناشی از انتقال غذا به محیط کمک می کنند.

2. تا حد امکان از دوچرخه خود استفاده کنید، مخصوصاً برای سفرهای کوتاه.

مطالعات نشان می دهد که 25 درصد از ترکیبات آلی فرار در چند مایل اول سفر منتشر می شود. سوار شدن بر دوچرخه برای سفرهای کوتاه مانند خرید، می تواند به کاهش آلودگی هوا کمک کند.

3. وارد خریدهای قدیمی شوید.

صنعت مد منبع اصلی آلودگی است و هر سال 92 میلیون تن زباله تولید می کند. خرید لباس های دست دوم می تواند به محیط زیست کمک کند و به کمد لباس شما اصالت ببخشد.

4. مصرف خود را کاهش دهید.

اگر مقدار زیادی غذا هدر می دهید یا تمایل به خرید مقدار زیادتری غذا دارید که هرگز استفاده نمی شوند، ببینید چگونه می توانید عادت های خود را تغییر دهید تا کمتر مصرف کنید. این کار در نهایت می تواند به شما کمک کند تا هزینه های خود را نیز کاهش دهید و آن را به یک موقعیت برد-برد تبدیل کنید.

سخن پایانی

سخت است که با توجه به وضعیت آب و هوای موجود که به سرعت در حال تغییر است، احساس ترس و ناامیدی نداشته باشیم. با این حال، اقداماتی وجود دارد که می توانید انجام دهید که نه تنها برای محیط زیست، بلکه برای سلامتی شما نیز مفید است. شما در این راه تنها نیستید و افراد زیادی وجود دارند که دوست دارند به محیط زیست کمک کنند. اگر فکر می کنید که نگرانی های مربوط به محیط پیرامون شما به طور قابل توجهی بر زندگی روزمره شما تأثیر می گذارد، برای دریافت حمایت با یک درمانگر تماس بگیرید.