این مقاله مزایا و معایب توسعه برنامه های کاربردی مبتنی بر ASP.NET Core را از نقطه نظر تجاری در نظر می گیرد. یک مقاله تجاری دیگر که به این Stack اختصاص دارد، در مورد برون سپاری توسعه پروژه های طراحی سایت به شرکت سیماگر صحبت می کند و از Founder های این ابر شرکت در حوزه تکنولوژی نرم افزار های تحت وب و اپلیکیشن موبایل صحبت میکنیم.

نمای کلی ASP.NET Core

ASP.NET Core یک چارچوب بهینه سازی شده برای توسعه و طراحی سایت و نرم افزار سفارشی ارائه می دهد که در فضای ابری مستقر شده یا در محل اجرا می شود. این شامل اجزای مدولار با حداقل سربار است، بنابراین در هنگام ساخت راه حل های خود انعطاف پذیری را حفظ می کنید و با توجه به شرایط مختلف و دامین های گوناگون در سرویس های مختلف باید با توجه به نظر کارشناسان انتخاب شوند.

مزایای ASP.NET Core

کراس پلت فرم

برخلاف روزهای قبل، انتخاب فریم ورک مایکروسافت، انتخاب زیرساخت ویندوز سرور یا آژور را در نظر نمی گیرد. شما گزینه هایی برای میزبانی آن در لینوکس، AWS یا Google Cloud دارید.

اساسا ASP.NET Core با ویندوز، macOS و لینوکس سازگار است. همچنین می تواند بر روی سایر سیستم عامل ها (سیستم های عامل) اجرا شود.

پشتیبانی مایکروسافت

NET Core توسط مایکروسافت پشتیبانی می شود. پشتیبانی یک شرکت قابل اعتماد تضمین می کند که سرمایه گذاری طولانی مدت در برنامه های مبتنی بر دات نت ایمن و معقول است.

تعمیر و نگهداری ساده برنامه

از آنجایی که سی شارپ یک زبان قوی تایپ شده است، بسیاری از ایرادات را می توان در مراحل اولیه با ابزارهای توسعه کشف کرد. Visual Studio Intellisense به پشتیبانی از پایه کد پروژه کمک می کند. این مشارکت توسعه دهندگان جدید را ساده می کند و شروع آنها را با یک پروژه کاملاً روان می کند.

پشتیبانی وب API

ایجاد API برای اتصال سیستم های front-end و خارجی و به روز نگه داشتن اسناد API شما بسیار آسان است.

Web API بخشی از چارچوب است و به راحتی با Swagger ادغام می شود. هنگام ایجاد برنامه های API ایده خوبی است که آنها را مستند کنید. این کار با محصول شما را برای توسعه دهندگان دیگر ساده می کند. Swagger را می توان به راحتی ادغام کرد و مستندات به طور خودکار توسط کد تولید می شوند.

وب سرور یکپارچه جدید Kestrel

این چارچوب، روال های بخش فناوری اطلاعات را ساده می کند. اگر وب سرور مورد نظر شما Nginx یا Apache است و آن را روی لینوکس میزبانی می کنید، دیگر نباید وب سرور IIS و Windows Server را یاد بگیرید. اکنون IIS تنها گزینه نیست، بلکه یکی از چندین گزینه است و بخش فناوری اطلاعات می تواند وب سرورهای ترجیحی مانند Ngnix، Apache یا IIS را انتخاب کند.

مقیاس بندی و Dockerization

اعمال مقیاس در بار آسان است. برنامه را می توان در Docker اجرا کرد. این کانتینرسازی، مقیاس بندی، و ایجاد زیرساخت برای معماری میکروسرویس را ساده می کند.

متن باز

پلتفرم NET Core منبع باز است. هر توسعه‌دهنده‌ای می‌تواند به چارچوبی کمک کند که سرعت توسعه چارچوب را افزایش دهد و کیفیت عمومی را بهبود بخشد.

کارایی

ASP.NET Core پشتیبانی عالی برای استفاده از الگوهای برنامه نویسی ناهمزمان ارائه می دهد. Async اکنون در تمام کلاس های دات نت رایج و در اکثر کتابخانه های شخص ثالث پیاده سازی می شود. همه اینها عملکرد چارچوب را افزایش می دهد.

این می تواند 23 برابر بیشتر از نسخه قدیمی (غیر Сore) ASP.NET MVC درخواست ها را ارائه دهد.

و تقریباً 5 برابر سریعتر از NodeJS است.

معایب اصلی ASP.NET

علیرغم اینکه Core 1.0 در تابستان 2016 منتشر شده بود و Core 3.0 قرار است در نیمه دوم سال 2019 منتشر شود، بسیاری از راه حل های CMS و تجارت الکترونیک هنوز بر اساس نسخه غیر هسته ای دات نت هستند که ویژگی های NET Core را ایجاد می کند. استفاده از مزایا غیر ممکن است

چند سال طول می کشد تا محصولات موجود مبتنی بر NET Core به طور کامل به روز شوند.

منحنی یادگیری

اگرچه تعداد زیادی توسعه دهنده دات نت در بازار وجود دارد، چارچوب ASP.NET Core در مقایسه با ASP.NET Framework یک گام بزرگ رو به جلو است و تغییرات و مفاهیم جدید زیادی وجود دارد. برای یادگیری این ابزار جدید، توسعه دهندگان به زمان و تلاش بیشتری نیاز دارند.

در واقع باید اعتراف کنم که یک نسخه جدید بسیار مورد استقبال توسعه دهندگان قرار می گیرد و آنها معمولاً انگیزه زیادی برای دستیابی به آن دارند.

ابزارهای توسعه مبتنی بر ویندوز

مایکروسافت ویژوال استودیو را برای مک منتشر کرد. اما بسیاری از ابزارهای توسعه دیگر وجود دارند که با ویندوز بهتر کار می کنند و مدتی طول می کشد تا آنها نیز تبدیل به چند پلتفرم شوند.

خلاصه

با وجود اینکه ASP.NET Core یک فریمورک عالی است، قبل از انتخاب نهایی، سایر محصولات دات نت را که ممکن است در زیرساخت شما استفاده شوند، در نظر بگیرید.

تیم سیماگر از سال 1389با فعالیت در حوزه طراحی وب سایت و سئو سایت و اساسا مقوله دیجیتال مارکتینگ در تلاش بوده است تا گام هایی بزرگی در این حوزه برای ساخت پلتفرم های هوشمند و متکی بر دانش بردارد و همواره با درایت هم بنیان گذارهای شرکت سیماگر آقایان دکتر سید محمد جلیلی فراشاه و دکتر احمد شهباز در راستای ارائه کار با کیفیت با چشم انداز ساخت اپلیکیشن های در سطح بین المللی همراه بوده است.

شرکت سیماگر با داشتن تیمی پویا و جوان، متخصص در تکنولوژی هایی در سطح سیستم های توزیع شده قادر به تولید وب سایت با توان پاسخدهی 10.000 کاربر در ثانیه میباشد که این نشان از دانش مجموعه در انجام امور میباشد.

بیوگرافی سید محمد جلیلی فراشاه

دکتر سید محمد جلیلی هم بنیان گذار برند سیماگر و فرادیدار با داشتن بیش از 16 سال سابقه در حوزه طراحی محصول و مدیریت محصول، برنامه نویسی در سطح بین المللی و تولید بیش از 1000 وب سایت و 60 استارت آپ میباشد.

ایشان هم بنیان گذار برند سیماگر و فرادیدار برنامه نویسی را در سال 1384 و طراحی سایت را در سال 1387 شروع کرده و وارد فضای کسب و کار الکترونیک شده است. او همچنین به مدت 3 سال مدیر بک اند واحد Xbox Microsoft در اسکاتلند بوده و با تلاش مستمر در زمینه تولید و طراحی نرم افزارهای سنجش مراکز آموزشی و منتورینگ و طراحی استارت آپ ها، تجربه فراوانی به دست آورده که هم اکنون به صورت خصوصی این اطلاعات را در اختیار علاقه مندان قرار می دهد.

 

عکس دکتر جلیلی شرکت سیماگر

ایشان با داشتن بیش از 16 سال سابقه در حوزه طراحی محصول و مدیریت محصول، برنامه نویسی در سطح بین المللی و تولید بیش از 1000 وب سایت و 60 استارت آپ میباشد و همچنین از فعالان انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی بوده و مدافع سرسخت کسب و کارهای دیجیتال است و حتی در مقابله با طرح به اصطلاح صیانت از کاربران فضای مجازی به عنوان حمایت کننده شناخته می شد و حق بسیاری از استارتاپ های کوچک و بزرگ کشور را بر گردن دارد.

بیوگرافی احمد شهباز

دکتر احمد شهباز هم بنیان گذار برند سیماگر و فرادیدار با داشتن بیش از 16 سال سابقه در حوزه طراحی محصول و مدیریت محصول، طراحی UI/UX در سطح بین المللی و تولید بیش از 1000 وب سایت و 60 استارت آپ میباشد

ایشان هم بنیان گذار برند سیماگر و فرادیدار برنامه نویسی را در سال 1384 و طراحی سایت را در سال 1387 شروع کرده و وارد فضای کسب و کار الکترونیک شده است. او با تلاش مستمر در زمینه تولید و طراحی نرم افزارهای سنجش مراکز آموزشی و منتورینگ استارتاپ ها، تجربه فراوانی به دست آورده که هم اکنون در دوره های مختلف این اطلاعات را در اختیار علاقه مندان قرار می دهد.

 

عکس دکتر شهباز در سیماگر

ایشان با داشتن بیش از 16 سال سابقه در حوزه طراحی محصول و مدیریت محصول، برنامه نویسی در سطح بین المللی و تولید بیش از 1000 وب سایت و 60 استارت آپ میباشد  او همچنین به مدت 3 سال مدیر فرانت اند واحد Xbox Microsoft در اسکاتلند بوده و با تلاش مستمر در زمینه تولید و طراحی نرم افزارهای سنجش مراکز آموزشی و منتورینگ استارتاپ ها، تجربه فراوانی به دست آورده که هم اکنون به صورت کلی و جزئی این اطلاعات را در اختیار علاقه مندان قرار می دهد.

رسالت شرکت نوآوران هوشمند سیماگر

آقایان جلیلی و شهباز در حال حاضر مجری تعداد زیادی از کسب و کارهای بنام سطح کشور میباشند و همچنین در امر مشاوره در حوزه طراحی و مدیریت محصول و مشاور و کوچینگ کسب و کار های نوپا ارائه اطلاعات مینمایند.

رسالت ما در شرکت سیماگر Simagar.com این است که همیشه برای ترویج مسیر درست، از کارآفرینان نوپا حمایت و پشتیبانی کنیم تا با مدل درآمدی و کسب و کار بهینه و منطبق با نیاز روز آنها را یاری نماییم.