شبکه اجتماعی توییتر در اقدامی جدید محصولی مشابه استوری در اینستاگرام و اسنپ چت به نام فلیتس (Fleets) را در سطح جهانی عرضه کرد که به کاربران این امکان را می دهد تا در استوری خود عکسها و ویدیوهایی ارسال کنند که پس از ۲۴ ساعت ناپدید می شوند.

ولی کنجکاوی بسیار زیاد کاربران برای استفاده از فلیتس به حدی رسیده که، روی عملکرد این سرویس تاثیرگذار بوده و بسیاری از کاربران در این شبکه اجتماعی از کندی عملکرد فلیتس اعلام نارضایتی نموده و حتی برخی از کاربران اعلام کردند که قابلیت فلیتس به طور کلی برای آنها کار نمیکند.

شرکت توییتر به وبسایت تک کرانچ که در حوزه فناوری فعالیت دارد، اعلام کرده است که از این مشکل اطلاع دارد و توییتر در حال تلاش است تا این مشکل را برطرف کند. این اشکال در سرویس استوری توییتر (Fleets) باعث شد تا توییتری ها در هنگام کار با فلیتس، با مشکل کندی روبرو شوند که ممکن است به نظر برسد دستگاه های مورد استفاده کاربران مشکلی دارد ولی در واقع مشکل از اپلیکیشن توییتر است.

لازم به ذکر است که سرویس استوری توییتر (فلیتس) در پی معرفی و شروع به کار خود، به ترند شماره یک و اسنپ چت که ابداع کننده قابلیت استوری بوده، به ترند شماره دو تبدیل شدند. کاربران توییتر در توییت های خود به مقایسه استوری های توییتر با پلتفرم اسنپ چت پرداختند و البته از این شکایت داشتند که توییتر به جای ایجاد قابلیت ویرایش توییت، قابلیت استوری فلیتس را عرضه نموده است.

استوری کاربران از طریق فلیتس به صورت ۲۴ ساعته بوده و پس از آن بصورت خودکار حذف خواهد شد. قبل از این شرکت توییتر اعلام نموده بود که این قابلیت قرار است به کاربران توییتر کمک کند تا ایده ها و تفکرات خود را بهتر با دیگران اشتراکی کنند. زیرا برخی افراد تمایلی ندارند برخی مطالب به اشتراک گذاشته شده را به صورت همیشگی مطرح نمایند. همچنین همانند استوری که در شبکه اجتماعی اینستاگرام ارسال میشود، Fleets تنها برای فالوورها قابل مشاهده خواهد بود.