به نقل از دانشنامه ویکی پدیا، ایموجی ها یا شکلک ها در واقع تصاویر مفهومی و صورتک‌ هایی هستند که در پیام‌ های مجازی و سایت های جهانی استفاده می‌ شود. ایموجی ها در واقع به معنای پندار نگاره(Ideogram)، یا خط تصویری هستند. یا به دیگر سخن، می توان آن را بیان گرافیکی عواطف و احساسات نام برد.

امروز نیز ما قصد داریم در این مطلب به مناسبت روز جهانی ایموجی(شکلک) پراستفاده ترین ایموجی ها را برای شما معرفی کنیم. با قاطعیت تمام میتوان گفت که امروزه ایموجی ها اساساً نحوه ارتباط مجازی دنیای ما را تغییر داده اند. توانایی ما در برقراری ارتباط توسط شکلک ها بسیار بهبود یافته اند، تا آنجایی که اکثر صفحه‌ کلیدهای موبایل های هوشمند هنگام تایپ متنی، کیبوردهای مناسب را پیشنهاد می‌کنند. در 17 جولای(26 تیر ماه)، مردم در سراسر دنیا روز جهانی ایموجی(شکلک) را جشن میگیرند. این مناسبت بزرگداشت نخستین بار در سال 2013 میلادی توسط جرمی برگ، موسس سایت Emojipedia به صورت عمومی پیشنهاد گردید. در حال حاضر نیز بیش از 3500 ایموجی به عنوان بخشی از سخت افزار، نرم افزار و خدمات آنلاین رایج در دسترس میباشند.

اجازه دهید به تعدادی از رایج‌ ترین ایموجی که در دنیای امروز استفاده می‌شوند، بپردازیم:

  1. ایموجی قلب قرمز: این ایموجی از پر استفاده ترین شکلک ها بشمار میرود. میتوانیم از شکلک قلب برای انتقال محبت و اشتیاقمان استفاده کنیم. یک قلب قرمز استاندارد، چند قلب، و رنگ‌ ها و تصاویر مختلف افراد به همراه قلب در اکثر نرم افزار اجتماعی و پیام رسان موجود هستند.
  2. ایموجی صورت با صدای بلند گریان: یک چهره زرد با دهان باز که گریه می کند و جریان های اشک سنگین ممکن است کاربر ناآماده را گیج نماید، اما نترسید. در حالی که این شکلک ممکن است برای نشان دادن اندوه و غم استفاده شود، گاهی اوقات برای بیان خوشحالی یا تسکین نیز استفاده شود.
  3. ایموجی چهره با اشک شوق: “چهره با اشک شوق” فردی را به تصویر می کشد که آنقدر شاد است که اشک روی گونه هایش جاری می شود. وقتی کسی چیزی بسیار خنده دار یا شرم آور به زبان می آورد یا انجام می دهد، میتوان از آن به عنوان نشانگر لحن احساسی برای نشان دادن لذت یا شادی استفاده نمود.
  4. ایموجی چهره التماس کننده: شکلک “چشم های توله سگ بزرگ” چندین کاربرد دارد. کاربران شبکه های اجتماعی گاهی از آن برای نشان دادن ناراحتی خود استفاده می نمایند، در حالی که دیگران از آن برای نشان دادن نگرانی استفاده می کنند. اگر می‌ خواهید در رسانه‌ ها نسبت به کسی ابراز تاسف، محبت یا تحسین کنید، شکلک‌ های خواهش‌ آمیز یک گزینه مناسب ممکن است باشد.

 

نظر شما در رابطه با روز جهانی ایموجی چیست؟ تا چه میزان از ایموجی ها(شکلک ها) در ارتباطات روزانه خود استفاده می کنید؟