قصد سفر دارید؟ آیا مطمئن نیستید که پول کافی دارید؟ ما در این مقاله شما را راهنمایی خواهیم کرد تا هزینه های سفر خود را کاهش دهید.

 

  • اگر قصد اقامت طولانی مدت دارید، خانه یا اتاق را بلند مدت اجاره کنید

این کار می تواند تا حدود زیادی در هزینه های شما صرفه جویی کند. به عنوان مثال، اجاره هفتگی یک خانه بسیار گرانتر از اجاره یک ماهه آن است. حتی گاهی می توانید خانه مشابهی پیدا کنید و این خانه ها همه قیمت های متفاوتی در اجاره هفتگی یا ماهانه دارند. حتما قبل از هر اقدامی در سایت های اجاره خانه قیمت ها را بررسی کنید و در صورتی که اقامت طولانی مدت خواهید داشت، خانه را هفتگی یا ماهانه اجاره کنید تا بتوانید تخفیف بگیرید.

با رزرو هاستل هزینه های سفر را کاهش دهید
  • رزرو هاستل به جای اقامت در هتل

رزرو هاستل یا اقامت در مهمانسرا باعث کاهش هزینه های سفر شما می شود. اگرچه هاستل ها حریم خصوصی کمتری دارند، اما هزینه های سفر مسافران را بسیار کاهش می دهند. با کاهش هزینه شما قادر خواهید بود مدت زمان سفرتان را افزایش دهید. اکثر هاستل ها دارای اتاق های خصوصی هستند، بنابراین شما جنبه اجتماعی ملاقات با مسافران جدید را خواهید داشت و نگرانی خاصی از بابت حریم خصوصی ندارید.

  • با استفاده از سایت های بررسی قیمت، یک اتاق ارزان قیمت اجاره کنید

سایت های زیادی وجود دارند که میتوانید در آنها قیمت و کیفیت انواع ویلا ها و اقامتگاه ها را بررسی کنید. با اجاره اقامتگاه بوم گردی یا یک اتاق کوجک داخل یک منزل، دوستان جدیدی را ملاقات خواهید کرد و آنها به شما فضایی برای اقامت در خانه یا ویلای خود پیشنهاد می دهند. اجاره اقامتگاه بوم گردی یک راه عالی برای ملاقات با مردم محلی در هر منطقه ای است که به آن سفر خواهید کرد.

کاهش هزینه های سفر
  • در ماه هایی با ترافیک مسافری پایین سفر کنید

اگر میخواهید هزینه های سفرتان کاهش پیدا کند بهتر است در ماه های فصل پاییز یا زمستان سفر کنید. دلیل آن کم بودن مسافر و به طبع آن پایین آمدن اجاره ها خواهد بود. سفر به مقصدی با ترافیک مسافری کمتر حتی باعث صرفه جویی در هزینه های پرواز شما خواهد شد.

  • به مقاصد اقتصادی سفر کنید

به جای سفر به مقاصد گران قیمت، به کشورها و شهر هایی سفر کنید که هزینه های کمتری دارند. برای گردشگران ایرانی کشوری مثل ترکیه و به ویژه شهرهایی مانند استانبول، آنکارا، آنتالیا و کوش آداسی هزینه های پایین تری دارند. از دیگر کشورهایی که برای مسافران ایرانی هزینه های پایینی دارد می توان به تور ارمنستان و تایلند را نام برد.

  • خودتان آشپزی کنید

اگر یک خانه اجاره کنید این کار آسان خواهد بود. اگر در هاستل با آشپزخانه در قسمت مشترک آن اقامت دارید، این نیز یک گزینه امکان پذیر است. آشپزی توسط خودتان باعث می شود به جای سفارش غذا با هزینه بالا، یک وعده غذایی ارزان تر میل کنید تا هزینه های سفرتان کاهش پیدا کند.

کاهش هزینه های سفر با خرید غذاهای خیابانی

اما اگر نمی خواهید خودتان آشپزی کنید، می توانید غذاهای خیابانی ارزان قیمت تهیه کنید. خوشبختانه غذاهای خیابانی در اکثر شهرهای توریستی وجود دارند.

  • استفاده از خطوط هوایی ارزان قیمت

شاید در کشورمان تعداد انگشت شماری شرکت هواپیمایی با تخفیف خوب وجود داشته باشد، اما قطعا ارزش استفاده را دارند. بهتر است با استفاده از سایت های مقایسه قیمت بلیط هواپیما، خطوط هوایی ارزان قیمت را پیدا کنید. حتی گاهی ممکن است خرید یک بلیط هواپیما ارزان تر از بلیط قطار باشد.

استفاده از خطوط هوایی ارزان قیمت در کاهش هزینه های سفر تاثیر زیادی دارد

البته ممکن است امکانات زیادی در طول سفر با خطوط هوایی ارزان قیمت دریافت نکنید، اما ارزش استفاده را دارد.

  • از قبل بلیط هواپیما را رزرو کنید

هیچ قاعده ای در مورد زمان رزرو بلیط هواپیما وجود ندارد. اما با این حال، رزرو بلیط از قبل شانس بیشتری به شما می دهد. البته گاهی اوقات تور لحظه آخری نیز گزینه خوبی بنظر می رسد.

  • از لوازم کمتری هنگام سفر استفاده کنید

اگر دوست ندارید بابت چمدان ها و وسایل زیاد خود متحمل هزینه های زیادی شوید، به مقدار نیازتان لوازم سفر ببرید. این کار باعث می شود تا در هزینه هایتان صرفه جویی کنید.

استفاده از لوازم مسافرت کمتر برای کاهش هزینه های سفر

لوازم مهم سفر همچون پاسپورت، موبایل، پول نقد، عینک آفتابی و دوربین عکاسی به حد کافی میتواند نیازهایتان را در حین سفر برآورده کند.

  • در هنگام مسافرت ولخرجی نکنید

در هنگام مسافرت ممکن است صنایع دستی هر شهری، نظر ما را به خود جلب کنید. اما این دلیل کافی برای هدر دادن پولتان نیست. قرار نیست هرچیزی را که میبینید خریداری کنید. به طور مثال از خرید زیورآلات بیهوده توریستی اجتناب کنید. خرید چنین وسایلی مساوی است با هدر دادن پولتان.