برترین ویژگی های یک دستگاه فلزیاب و طلایاب

گنج یابی با دستگاه های فلزیاب و طلایاب همیشه برای همه افراد لذت بخش بوده مخصوصا زمانی که فلزات باارزشی مانند سکه هم کشف میکنند. جستجو با فلزیاب در هر مکانی هم میتوانید انجام دهید مانند لب ساحل، پارک ها، جنگل و یا حتی در منازل متروکه. فقط کافیست کمی در مورد نقاط تاریخی شهرتان جستجو کنید تا متوجه شوید در کدام نقاط شهر شانس بیشتری برای کشف سکه دارید. البته انتظار نداشته باشید که همیشه سکه‌‌هایی ارزشمند پیدا کنید.

فلزیاب

شما احتمالاً سکه هایی از سال‌های اخیر پیدا خواهید کرد که برای شما یادآور خاطرات و بخشی از تاریخ هستند؛ سکه‌هایی که احتمالاً استفاده از خیلی از آن‌ها دیگر مرسوم نباشد. البته اگر خوش‌شانس باشید، ممکن است سکه‌هایی خیلی قدیمی‌تر هم پیدا کنید که حتی ارزش مادی زیادی داشته باشند! چراکه در زمان‌های گذشته این اصلاً کار عجیبی برای مردم نبوده که سکه ها و دارایی خود را به جای آنکه به بانک بسپارند (که در البته در آن زمان بانکی وجود نداشته)، در زیر خاک دفن کنند. بعد همه این توضیحات این سوال پیش می آید برای این کار از چه دستگاه فلزیابی استفاده کنم؟ به طور کلی همه امکانات و ویژگی های دستگاه فلزیاب و طلایاب مهم هستند دو نکته مهم دیگری که در مورد فلزیاب ها وجود دارد قیمت و وزن آن است. بعضی از دستگاه‌های طلایاب صوتی هستند،‌ برخی صفحات دیجیتالی دارند و برخی هم هر دو این موارد را دارند. بعضی از مدل‌ها هم عمق تقریبی فلز در زمین را به شما نشان خواهند داد و بسیاری موارد دیگری که در فلزیاب‌ و طلایاب ها متفاوت است.

 

انواع تفکیک در دستگاه های گنج یاب و فلزیاب:

تفکیک آهن و غیر آهن

این نوع تفکیک بیش از ۳۰ سال است که در دستگاه های پالسی و VLF وجود دارد طلایاب Minelab و اولین بار توسط شرکت فیشر امریکا ابداع شده است در این نوع تفکیک دستگاه قادر است آهن را از بقیه فلزات جدا کند و قادر نیست که فلزاتی غیر مغناطیسی را از هم جدا کند و همانطور که از اسم این تفکیک پیداست فلزات غیر آهنی شامل تمامی فلزات به غیر آهن می شود.

 

گنج یاب

تفکیک با ارزش و بی ارزش

در این نوع تفکیک فلزاتی همچون طلا،نقره،مس،استیل وآلومینیوم جز گروه فلزات با ارزش و فلزاتی همچون آهن و چدن و مفرغ و برنز جزو گروه فلزات بی ارزش قرار می گیرند این نوع تفکیک از سال ۲۰۰۲ اختراع شده است و هم اکنون نیز ۹۰% دستگاه ها این نوع تفکیک را دارند.

تفکیک فرکانس

این نوع تفکیک از فرکانس های مختلف سیگنال های طلایاب برای شناسایی انواع مختلف فلزات استفاده می کند. به عنوان مثال، یک فلزیاب با تفکیک فرکانس ممکن است از یک فرکانس بالا برای شناسایی طلا و یک فرکانس پایین برای شناسایی آهن استفاده کند. این می تواند به بهبود دقت تفکیک فلزیاب و گنج یاب، به خصوص در زمین های معدنی یا سایر مناطقی که ممکن است زباله های فلزی زیادی وجود داشته باشد، کمک کند.

تفکیک JUST GOLD

این نوع تفکیک فلزیاب روش جدیدی است که از ۲ سال پیش در بعضی از دستگاه های پیشرفته گنج یاب به کار رفته است در این نوع تفکیک دستگاه فقط فلز طلا را به عنوان با ارزش شناسایی می کند و فلزاتی همچون مس، الومینیوم، برنز و آهن و …. را به عنوان فلزات بی ارزش تشخیص می دهد.

این نوع تفکیک جدیدترین نوع تفکیک است که اولین بار توسط شرکت Minelab استرالیا اختراع و ابداع شد و از چند سال پیش شرکت AlphaElectronic این نوع تفکیک را در دستگاه گنج یاب های خود استفاده کرد که اپراتور بتواند با حداقل خطا تفکیک کند و همچنین قابل قابل ذکر است که در این نوع تفکیک اکثرا دستگاهها عمق به شدت افت می کند در حالی که بعضی از دستگاه های شرکت Alpha Electronic اپراتور می تواند تا عمق ۴ الی ۵ متر واقعی نیز از تفکیک JUST GOLD استفاده کند و چون دستگاه آلومینیوم و آهن پوسیده را به عنوان بی ارزش شناسایی می کند خطای تفکیک نزدیک صفر می شود و اپراتور می تواند فقط طلا را شناسایی کند.

 

طلایاب

هنگام انتخاب فلزیاب و گنج یاب، مهم است که نوع تفکیکی را که نیاز دارید در نظر بگیرید. اگر فقط به دنبال اشیاء اساسی مانند سکه و جواهرات هستید، ممکن است یک فلزیاب با تفکیک آهن از غیر آهن کافی باشد. با این حال، اگر به دنبال اشیاء با ارزش تر مانند طلا یا مصنوعات هستید، ممکن است بخواهید یک فلزیاب با قابلیت تفکیک جاست گلد (just gold) را در نظر بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خرید و فروش فلزیاب طلایاب و گنج یاب و اطلاع از قیمت فلزیاب و طلایاب و گنج یاب شرکت های معروف مثل Garret و OKMdetectors و Minelab و Noktadetectors و Fisher به وبسایت شرکت فلزیاب دتکتورها به آدرس https://alphafelezyab.com/ مراجعه کنید
همچنین برای راهنمایی بهتر جهت خرید فلزیاب و طلایاب و گنج یاب اصل همراه با گارانتی و خدمات پس از فروش، میتوانید با شماره زیر تماس بگیرید
شماره تماس: 09124732708