جهان مملو از داده هاست و آن را به با ارزش ترین دارایی قرن 21 تبدیل می کند. تقاضای زیادی برای متخصصان ماهر وجود دارد که قادر به مدیریت کارآمد و مؤثر حجم روزافزون داده ها باشند. دانش در علم داده بسیار ارزشمند است. بنابراین، داشتن مدرک علوم داده شما را برای این حرفه نوظهور و با درآمد خوب آماده می کند.

علم داده به مشاغل مختلفی راه یافته است که در عین حال چالش برانگیز و کامل هستند. اکنون، اجازه دهید به طور خلاصه در مورد آنچه که می توانید با مدرک علوم داده انجام دهید صحبت کنیم. پس با مجله اینترنتی ما همراه باشید.

1. تحلیلگر داده

در عمل، علم داده حول هوش تجاری می چرخد ​​و تجزیه و تحلیل داده ها به عنوان هسته اصلی آن عمل می کند. تحلیلگر داده بودن، شما را به یک کارآگاه دیجیتال تبدیل می کند، کسی که از طریق انبوهی از مواد خام استخراج می کند و در این فرآیند، با اکتشافاتی که در این دنیای تجاری عصر جدید ارزشمند هستند، ظاهر می شود. یافته‌های آنها مدل های کسب و کار اولیه و آینده را شکل می دهند و به عنوان مبنایی برای تصمیم‌گیری عمل می کنند و در عین حال مزیت رقابتی را با میانگین حقوق پایه 67101 دلار آمریکا علاوه بر سایر مشوق‌ها تسهیل می کنند.

2. مهندس داده

مهندسان داده هسته محیط داده هستند و مسئول طراحی، توسعه و پیاده سازی معماری داده های لازم برای مدیریت داده ها هستند. یکی دیگر از شرکت های منتخب ابزارهای ذخیره‌سازی و تجزیه و تحلیل داده ها را با سرعت بالا و مقیاس‌پذیر توسعه و بهینه می کند. این گونه بنیادی است زیرا داده ها را به با ارزش تبدیل می کند، شرایطی که برای هر شرکتی که در حوزه داده فعالیت می کند بسیار مهم است.

3. مهندس یادگیری ماشین

یادگیری ماشین یک فناوری نوظهور است که صنایع را از نظر محاسبات و یادگیری از آن متحول می کند. برخی از توابع مهندس یادگیری ماشین مستلزم ایجاد الگوریتم هایی است که می توانند مستقل از مداخله انسان یاد بگیرند و تصمیم بگیرند.

4. کارشناس هوش تجاری

متخصصان BI (هوش تجاری) روش هایی را برای تبدیل داده ها به اطلاعات مفید تجویز می کنند. از طریق تجسم داده ها، آنها اطلاعات زیادی را در مورد سازمان ها به شیوه ای ساده و قابل درک ارائه می دهند تا سازمان ها بتوانند عملیات خود را تا حد امکان به طور مؤثر بهبود یا برنامه ریزی کنند.

5. مدرس علوم داده

با این حال، با افزایش نیاز به دانشمندان حرفه ای داده در زمینه های مختلف، مربیان علوم داده باید در هدایت یادگیرندگان با استعداد منسجم تر و سریع تر عمل کنند. به دیگران اجازه دهید با به اشتراک گذاشتن دانش به دست آمده از تجربه شما در تحصیل در سطح دانشگاه یا از طریق یک برنامه آموزشی شرکتی یاد بگیرند تا بتوانید بخشی از فرآیندی باشید که می تواند به تعیین چشم انداز علوم داده کمک کند.

بررسی آینده علم داده

آینده علم داده روشن است، زیرا اداره آمار کار آمریکا رشد 21 درصدی تقاضا را بین سال های 2024 تا 2031 میلادی پیش‌بینی کرده است. از آنجایی که داده ها همچنان در همه جنبه‌های زندگی ما نفوذ می کنند، فرصت ها برای فارغ‌التحصیلان علوم داده تنها گسترش خواهد یافت. چه به تجارت، مراقبت های بهداشتی، تجارت الکترونیک یا حمل و نقل علاقه مند باشید، نقش علم داده در انتظار شماست.

نتیجه کاری که می توانید با مدرک علوم داده انجام دهید این است که مدرک در علم داده دری را به سوی آینده ای باز می کند که در آن داده ها قدرت هستند. این مدرکی است که تطبیق پذیری، فرصت ها و فرصت پیشروی در صنعت همیشه در حال تغییر را فراهم می کند. بنابراین، اگر آماده هستید تا به چالش بپردازید، آینده علم داده اینجاست.