ماساژ بدن، یک روش درمانی بوده که با استفاده از فشار، نواحی مختلف بدن را به طور مستقیم تحت تاثیر قرار می ‌دهد. این فعالیت معمولا توسط یک متخصص ماساژ یا تکنسین ماساژ انجام می ‌شود. انجام ماساژ حرفه ای، شامل استفاده از حرکات مختلفی مانند فشار، تخلیه، لیفتینگ در نواحی مختلف بدن است.

ماساژ بدن می‌تواند به عنوان یک روش ترمیمی و آرامش ‌بخش برای بدن عمل کند. برخی از مزایای ماساژ بدن شامل کاهش تنش عضلانی، افزایش گردش خون، بهبود انعطاف ‌پذیری عضلات، کاهش درد، کاهش التهاب، بهبود روحیه و کاهش استرس است.

ماساژ چیست؟

برای انجام ماساژ اغلب ماساژور با فشار دست در نقاط مختلف بدن، تنش ها و گرفتگی ها را از بین می برد. ماساژ برای از بین بردن درد، گرفتگی و … در نقاط مختلف بدن مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این ماساژ در افزایش سلامتی بدن افراد نیز نقش بسیار مهمی دارد. در بهترین مرکز ماساژ  در تهران می توانید تمامی گرفتگی ها و دردهای عضلانی خود را از بین ببرید و جسم و روحی آرام تر داشته باشید.

روش های مختلفی برای ماساژ وجود دارد که از جمله آن می توان به ماساژ درمانی بانوان   ، ماساژ تایلندی، سوئدی، آیورودا، ورزشی، سنگ داغ و … اشاره کرد. حتی بسیاری از والدین کودکان خود را نیز به ماساژ می فرستند و ماساژورها از طریق ماساژهای مخصوص تنش های جسمی کودک را از او دور می کنند.

 

ماساژ در منزل

فواید ماساژ درمانی تهران

متأسفانه زمانی که نام ماساژ در میان می آید، بسیاری از افراد تصور می کنند که ماساژ تنها در آب گرم قرار گرفتن است. این وضعیت تنها برای برخی از افراد صادق بوده و اغلب روشی امن برای کاهش استرس و تسکین درد محسوب می شود. ماساژ درمانی در بیشتر مواقع می تواند به افراد کمک نماید اما گفتنی است در بهبود وضعیت برخی از شرایط خاص نیز بسیار مؤثر عمل خواهد کرد. این شرایط عبارتند از:

 • بهبود و درمان انواع اضطراب و افسردگی
 • اختلالات گوارشی
 • فیبرومیالژیا
 • سردرد و بی خوابی
 • دردهای عصبی
 • مراقبت های بعد از عمل جراحی
 • بافت اسکار
 • کشیدگی ها و آسیب های بافت نرم
 • آسیب های ورزشی
 • اختلالات گیجگاهی فکی

 

ماساژ در تهران

انواع مختلف ماساژ بدن

ماساژ بدن انواع متنوعی دارد که هر کدام با توجه به تکنیک ‌ها و فلسفه ‌های خاص خود، مزایای متفاوتی برای بدن ارائه می ‌دهند. در زیر، به برخی از اصلی ‌ترین انواع ماساژ بدن اشاره می ‌کنیم:

 • ماساژ سوئدی

این نوع ماساژ بدن، یکی از رایج ‌ترین و معروف ‌ترین تکنیک‌ های ماساژ درمانی است. در این روش، از حرکات لمس و فشار متناوب بر روی عضلات با استفاده از روانشناسی و انرژی بدن استفاده می ‌شود. ماساژ سوئدی، می ‌تواند به کاهش تنش، رفع درد عضلانی، بهبود گردش خون و استراحت عمومی بدن کمک کند.

 • ماساژ عمیق با فشار

این نوع ماساژ، بر روی لایه‌ های عمیق تر عضلات تمرکز دارد و با استفاده از فشار قوی و حرکات عمیق، به تسکین درد، کاهش تنش عضلانی عمیق و بهبود انعطاف ‌پذیری عضلات کمک می‌ کند.

 • ماساژ ورزشی

این نوع ماساژ، برای ورزشکاران و افرادی که به طور منظم ورزش می‌ کنند، طراحی شده است. هدف از انجام چنین ماساژی، افزایش عملکرد ورزشی، کاهش آسیب ‌ها و بهبود بازسازی عضلانی پس از تمرینات، در نظر گرفته می شود.

 • ماساژ تایلندی

این نوع ماساژ، بر اساس فلسفه تایلندی انجام می‌ شود و شامل استفاده از فشار، کشش و پیچش بدن است. تنظیم انرژی درونی، افزایش انعطاف ‌پذیری و تسکین تنش ‌ها، به عنوان اصلی ترین اهداف این نوع ماساژ، شناخته می شوند.

 • ماساژ شیاتسو

ماساژ شیاتسو یک روش ژاپنی است که بر اساس تاثیرگذاری بر نقاط فشاری خاص در بدن انجام می ‌شود. این نوع ماساژ، بهبود انرژی در بدن، کاهش تنش و تعادل را هدف قرار می ‌دهد.

علاوه بر این ها، انواع دیگری از ماساژ بدن وجود دارند که هر کدام ویژگی ‌ها و فواید خاص خود را دارند. مهم است،قبل از انجام هر نوع ماساژ، با متخصص ماساژ مشورت کنید تا مناسب ترین نوع ماساژ برای شما تعیین شود.

اسپالیمو یکی از بهترین مراکز ماساژ در تهران

اگر به دنبال مرکزی قابل اعتماد و حرفه ای هستید، ما مرکز ماساژ اسپالیمو را به شما پیشنهاد می کنیم. این مرکز با انجام انواع ماساژ بدن و صورت آرامش را به بدن و ذهن شما باز می گرداند. قیمت ماساژهای این مرکز بسیار مقرون به صرفه است و شما با پرداخت هزینه ای اندک می توانید از افراد حرفه ای و متخصص ماساژ بگیرید. علاوه بر این می توانید با مراجعه به وب سایت این مجموعه وقت ماساژ خود را به صورت آنلاین رزرو کنید و تجربه ای لذت بخش داشته باشید.

 

ماساژ درمانی

سخن پایانی

بهترین مرکز ماساژ تهران دارای ویژگی هایی هم چون فضای آرامش بخش و بدون سر و صدا، تخت ماساژ نرم و راحت و … است. شما می توانید در این مراکز تمامی خستگی های جسمی و روحی خود را از بین ببرید و با ذهنی آماده تر به انجام کارهای روزمره خود بپردازید. هزینه انجام ماساژ در این مراکز بسیار مقرون به صرفه است و شما قادر هستید با پرداخت هزینه ای اندک ماساژ حرفه ای بگیرید. شما می توانید از طریق وب سایت اسپالیمو نوبت ماساژ خود را گرفته و ماساژی حرفه ای را تجربه کنید. اسپالیمو خدماتی همچون ماساژ در منزل را نیز دارد و می توانید از آن استفاده کنید .