وقتی صحبت از کسب درآمد می شود، بسیاری از تولیدکنندگان محتوا روی پلتفرم های بزرگی مانند اینستاگرام یا یوتیوب تمرکز می کنند. با انجام این کار، آنها بسیاری از فرصت های مناسب برای کسب درآمد از اسنپ چت را از دست می دهند.

نحوه کسب درآمد در اسنپ چت

اسنپ ​​چت (Snapchat) فرصت های منحصر به فردی را برای تولیدکنندگان محتوا فراهم می کند تا از محتوای خود کسب درآمد کنند و درآمدی پایدار ایجاد کنند. این برنامه گزینه های مختلف کسب درآمد از جمله محتوای حمایت شده، برنامه های اشتراک درآمد و «هدایا» را ارائه می دهد. برای بسیاری از بلاگرها، این به آنها اجازه می دهد تا برای حفظ یک حرفه تمام وقت پول کافی به دست آورند.

1. Stories Affiliate Program

تولیدکنندگان محتوایی که به طور مداوم داستان هایی را در اسنپ چت به اشتراک می‌گذارند، ممکن است واجد شرایط برنامه اشتراک درآمد Stories باشند. در این برنامه، اسنپ چت تبلیغات را بین اسنپ سازندگان درج می کند و آنها بخشی از پرداخت را بر اساس درآمد حاصل از آن تبلیغات دریافت می کنند.

شرایط لازم برای عضویت در این سرویس مخصوص کسب درآمد به شرح زیر است:

داشتن حداقل 50000 مشترک در یک پروفایل عمومی و بیش از 25 میلیون بازدید یا 12000 ساعت زمان مشاهده در 28 ساعت گذشته، به مدت 10 روز در استوری عمومی خود پست کنید. هر کدام با حداقل 20 اسنپ در روز در 28 روز گذشته و 18 سال یا بیشتر باشند.

2. محتوای حمایت شده از طریق The Creator Marketplace

بسیاری از برندها از تولیدکنندگان محتوای اسنپ چت برای شریک شدن در محتوای حمایت شده مشابه آنچه برای پلتفرم هایی مانند اینستاگرام، تیک تاک یا یوتیوب هستند، استفاده می کنند. بازار تولیدکنندگان محتوای اسنپ چت به برندها این فرصت را می دهد تا تولیدکنندگان محتوا اسنپ چت را برای همکاری با آنها کشف کنند.

در بازار تولیدکنندگان محتوا، کسب و کارها می توانند تولیدکنندگان محتوا را با پارامترهای جستجوی متعدد، از جمله بودجه، زبان و تخصص فیلتر کنند. تولیدکنندگان محتوا کنترل کامل بر نرخ های خود و پروژه هایی که می پذیرند یا رد می کنند دارند. تیم اسنپ چت باید تولیدکنندگان محتوایی را برای پیوستن به بازار تولیدکنندگان محتوا انتخاب کند.

خب بهترین توصیه چیست؟ شما فقط اطمینان حاصل کنید که پروفایل شما عمومی است و به طور منظم محتوای جذاب ایجاد کنید.

3. هدایای تولیدکنندگان محتوا

مخاطبان می توانند با ارسال هدایای مجازی از تولیدکنندگان محتوا به خاطر محتوایشان تشکر کنند. طرفداران می توانند توکن های اسنپ را خریداری کنند که میتوان آنها را برای هدایا بازخرید کرد. وقتی تولیدکننده محتوا هدیه خود را باز کرد، به طرفدار اطلاع داده می شود. سپس تولیدکننده این گزینه را دارد که برای تشکر از طرفدار پاسخ دهد. برای دریافت هدایا باید 16 سال یا بیشتر داشته باشید.

4. Snapchat Spotlight

Snapchat Spotlight جایی است که کاربران می توانند برای کشف محتوای جدید در برنامه مراجعه کنند. هدف الگوریتم Spotlight این است که به تجربه هر کاربر به طور خاص بر اساس علایق آنها پاسخ دهد. همچنین میتوان به تولیدکنندگان محتوا در Snapchat Spotlight پاداش داد.

در وبلاگ اسنپ چت آمده است:

«اسنپ چت‌کنندگان واجد شرایط میتوانند پاداش های ماهانه دریافت کنند که میتوان آنها را در ازای پول نقد کرد، در صورتی که سازنده های برتر در آن ماه تقویمی باشند.

توجه داشته باشید که پاداش توسط عواملی مانند مشارکت و/یا دیدگاه های شما تعیین می شود.

برای واجد شرایط بودن، باید حسابی داشته باشید که حداقل 1 ماه از عمر آن گذشته باشد، پروفایل عمومی داشته باشید، حداقل 1000 دنبال کننده داشته باشید، حداقل 10 هزار بازدید در یک ماه تقویم داشته باشید، حداقل 10 بار در حداقل 5 روز مختلف پست ارسال کنید. یک ماه تقویمی با استفاده از ابزار خلاقانه اسنپ چت، محتوای اصلی را ارسال کنید و حساب پرداخت خود را به درستی تنظیم کنید.

تولیدکنندگان محتوایی که برای این برنامه مناسب هستند، یک اعلان در اپلیکیشن اسنپ چت دریافت خواهند کرد.

5. فروش کالا

همانطور که یک پایگاه مشترک وفادار و متعهد اسنپ چت رشد می کنید، ممکن است متوجه شوید که آنها علاقه مند به خرید کالاهای فیزیکی برای نشان دادن نام تجاری شما و انتشار این خبر فراتر از برنامه هستند.

تولیدکنندگان محتوا می توانند کالاهای خود را در برنامه  اسنپ چت با استفاده از ویژگی های خرید یکپارچه این پلتفرم برای دسترسی مستقیم به مخاطبان خود بفروشند. ویژگی «خرید» اسنپ چت به تولیدکنندگان محتوا اجازه می دهد تا ویترینی برای نمایش محصولات خود راه اندازی کنند.

برای شروع، تولیدکنندگان محتوا می توانند از فروشگاه اسنپ استفاده کنند یا با Shopify ادغام شوند تا موجودی و فروش خود را مدیریت کنند. این به دنبال‌کنندگان اجازه می دهد بدون خروج از برنامه کالاها را مرور و خریداری کنند و این فرآیند را برای تولیدکننده محتوا و مخاطبانشان راحت و جذاب می کند.

6. فروش محصولات و خدمات دیجیتال

همچنین می توانید به‌عنوان یک خالق با استفاده از تخصص خود کسب درآمد کنید. بسیاری از تولیدکنندگان محتوا انتخاب می کنند که خدمات مربیگری ارائه دهند یا محصولات دیجیتالی مانند کتاب های الکترونیکی، دوره ها، راهنمایی ها یا جلسات مشاوره را مستقیماً از طریق این پلتفرم یا خارج از آن بفروشند.

با تبلیغ محصولات دیجیتالی از طریق استوری های جذاب، پیام های شخصی‌سازی شده و تبلیغات هدفمند اسنپ، تولیدکنندگان محتوا می توانند به طور موثر به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنند و جریان درآمدی سودآور ایجاد کنند.

اسنپ چت

سوالات متداول در رابطه با اسنپ چت

1. اسنپ ​​چت چگونه کار می کند؟

اسنپ ​​چت یک برنامه پیام رسانی چند رسانه ای است که به کاربران امکان می دهد عکس ها، فیلم ها و پیام هایی را که پس از مشاهده ناپدید می شوند به اشتراک بگذارند. این ویژگی دارای عناصر تعاملی مختلفی مانند Stories است که مجموعه ای از Snaps برای 24 ساعت قابل مشاهده است و Snap Map که مکان کاربران را نشان می دهد.

برای افزایش محتوا، اسنپ چت ابزارهای خلاقانه ای مانند فیلترها، لنزها و بیتموجی ها را نیز ارائه می دهد. این برنامه همچنین فرصت هایی را برای برندها و سازندگان فراهم می کند تا از طریق Discover، تبلیغات و ویژگی های خرید یکپارچه با مخاطبان خود درگیر شوند.

2. چگونه یک پروفایل عمومی در اسنپ چت ایجاد کنیم؟

وقتی یک حساب اسنپ چت ایجاد می کنید، میتوانید انتخاب کنید که آیا می خواهید اکانت عمومی باشد یا خیر. پروفایل های عمومی به تولیدکنندگان محتوا اجازه می دهد تا به مخاطبان جدید دسترسی پیدا کنند و دنبال کنندگان بیشتری به دست آورند.

برای ایجاد یک پروفایل عمومی، برنامه اسنپ چت را باز کنید و روی نماد نمایه خود در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید. سپس روی نماد چرخ دنده تنظیمات ضربه بزنید و “Create Public Profile” را انتخاب کنید. برای تنظیم پروفایل خود، از جمله افزودن تصویر نمایه، بیو و سایر جزئیات مرتبط، دستورات را دنبال کنید.

3. چگونه در اسنپ چت تایید می شویم؟

تایید شدن در اسنپ چت، که با نماد ستاره طلایی علامت گذاری شده است، می تواند اعتبار و دیده شدن شما را در این پلتفرم افزایش دهد. در حالی که هیچ برنامه مستقیمی برای تایید وجود ندارد، حفظ یک پروفایل قوی و فعال می تواند توجه اسنپ چت را به خود جلب کند و آنها را به اعطای تاییدیه سوق دهد.

سخن پایانی

تولیدکنندگان محتوا با استفاده از ویژگی های منحصربه‌فرد اسنپ چت، مانند ادغام آن با Shopify، و ایجاد یک جامعه وفادار و متعهد، می توانند جریان های درآمد پرسود مختلفی ایجاد کنند. مشابه X/Twitter، چه از طریق محتوای حمایت‌شده، برنامه های اشتراک درآمد یا ویژگی های نوآورانه Spotlight، پتانسیل موفقیت مالی در اسنپ چت قابل توجه است. موفق باشید.