ژاوی هرناندز بازیکن پیشین تیم فوتبال بارسلونا، که جدیدا به عنوان سرمربی این تیم انتخاب شده در نخستین تصمیم خود در این تیم 2 نفر از کادر پزشکی کاتالان ها را اخراج نمود.

روز قبل مراسم معارفه ژاوی، بازیکن سابق تیم بارسلونا به عنوان سرمربی جدید کاتالان ها در پیش روی هواداران تیم فوتبال بارسلونا برگزار شد.

ژاوی هرناندز

اسطوره پیشین این باشگاه که در سال های گذشته سرمربی گری تیم ورزشی السد کشور قطر در فوتبال قاره کهن (آسیا) را بر عهده داشت، در مصاحبه دیروز خود حرف های بسیاری درباره لزوم ایجاد تغییرات در تیم فوتبال بارسلونا عنوان نمود. تغییراتی که به نظر می آید سرمربی تازه بارسلونا خیلی سریع آن ها را آغاز نموده است.

به نقل از وبسایت ورزشی AS ، ژاوی هرناندز در نخستین اقدام خود در بارسلونا جوانجو براو، فیزیوتراپیست، به همراه آلبرت روکا، مربی بدنسازی که به همراه رونالد کومان به باشگاه بارسا آمده بودند را اخراج نموده و عنوان کرده است که دیگر احتیاجی به این دو مربی در بارسا نیست.

 

درباره ژاوی هرناندز چه میدانیم؟

ژاویِر هرناندز کروز که ما بیشتر آن را با نام ژاوی میشناسیم، بازیکن سابق تیم فوتبال بارسلونا بود. ژاوی در پست هافبک مرکزی و در نقش بازی ساز برای باشگاه فوتبال بارسلونا و نیز تیم ملی فوتبال اسپانیا به میدان میرفت. ژاوی به مدت چهار سال پیاپی در سال های 2008، 2009، 2010 و 2011 به عنوان بهترین بازی ساز از سوی فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال (IFFHS) برگزیده شده و به همین دلیل یکی از بهترین هافبک های تاریخ فوتبال بشمار میرود. ژاوی هرناندز هم اکنون به عنوان سرمربی جدید باشگاه فوتبال بارسلونا در حال فعالیت است.